Ładowanie
×

Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych

Funkcjonariusze z Wałbrzycha tylko od wczorajszego popołudnia zatrzymali na ulicach naszego miasta trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista wydmuchał ponad 2 promile alkoholu i zdemolował zaparkowany przy drodze samochód, a także wjechał w budynek mieszkalny. Na szczęście nie doszło do tragedii. Policjanci jednak kolejny raz mówią stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się zakończyć poważnym wypadkiem i zapowiadają dalsze, codzienne działania prewencyjne w zakresie eliminowania z ruchu przestępców drogowych.

  Cztery osoby wpadły z narkotykami

Pierwszego z nietrzeźwych kierujących 16 października około godziny 17:00 dzielnicowi pierwszego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Fortecznej w Wałbrzychu. 70-letni mieszkaniec naszego miasta podczas jazdy samochodem osobowym miał w wydychanym powietrzu 1,87 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie w trakcie wykonywanych czynności prawo jazdy.

W poniedziałek tuż przed północą policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej na ul. 11 listopada w Wałbrzychu, gdzie kompletnie pijany mężczyzna zdemolował zaparkowany na ulicy samochód osobowy, by ostatecznie wjechać w budynek mieszkalny. Podczas wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że 32-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc miał 2,10 promila alkoholu w organizmie. Ani jemu, ani jadącemu z nim pasażerowi na szczęście nic poważnego się nie stało. Pojazd mężczyzny trafił na miejski parking strzeżony na jego koszt. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego pożegnał się z prawem jazdy, sam trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie dzisiaj po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut.

  Policja apeluje o bezpieczeństwo na drogach

Do ostatniej tego typu kontroli doszło dzisiaj przed godziną siódmą w Wałbrzychu na ul. Bystrzyckiej. W wyniku sprawdzenia stanu trzeźwości 52-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego funkcjonariusze z ruchu drogowego i w tym przypadku potwierdzili, że kierujący samochodem osobowym znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u mężczyzny 0,67 promila alkoholu w organizmie. 52-latek ostatecznie utracił podczas kontroli uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną.

źródło i fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

Opublikuj komentarz