Ładowanie
×

Dachowanie przed Wałbrzychem

Wałbrzyscy policjanci codziennie prowadzą działania, aby wyeliminować z ruchu kierujących, którzy rażąco łamią przepisy związane z niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze oraz tę prędkość przekraczają. Niestety w wyniku tego pierwszego doszło wczoraj po południu na wjeździe do Wałbrzycha od strony Olszyńca do groźnie wyglądającej kolizji, a dokładnie do dachowania pojazdu. Na szczęście prowadzącemu samochód osobowy mężczyźnie oraz jego dzieciom nic poważnego się nie stało.

16 października po godzinie 15:00, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, 32-letni kierujący samochodem osobowym na łuku drogi zjechał na pobocze, a jego samochód ostatecznie dachował w przydrożnym rowie tuż przed tablicą miejscowości Wałbrzych i uszkodził pobliskie ogrodzenie.

Na szczęście wałbrzyszanin opuścił pojazd o własnych siłach i nie doznał obrażeń. Dwójka dzieci w wieku trzech i sześciu lat trafiła do szpitala, ale również poza ogólnymi potłuczeniami małoletnim nic poważnego się nie stało. Ostatecznie funkcjonariusze odebrali elektronicznie dowód rejestracyjny samochodu za uszkodzenia, a sprawcę kolizji ukarali mandatem karnym. 32-latek był trzeźwy.

Przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

Koncert Justyny Steczkowskiej w Szczawnie-Zdroju – fotorelacja

źródło i fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Dwa poważne wypadki w weekend

Opublikuj komentarz