Ładowanie
×

PIJANY KIEROWCA W STRUDZE ZJECHAŁ Z DROGI

W wyniku upojenia alkoholowego 28-letni mężczyzna doprowadził w miniony czwartek późnym popołudniem do poważnie wyglądającej kolizji drogowej. Wałbrzyscy policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że obywatel naszego kraju, ale mieszkający na co dzień za granica, na łuku drogi w Strudze stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem i zjechał z drogi na pobliski teren zielony. Ani jemu, ani pasażerowi na szczęście nic poważnego się nie stało. Sprawa będzie miała teraz jednak swój finał w sądzie.

Do groźnie wyglądającej kolizji z udziałem dwóch 28-latków doszło 4 stycznia około godziny 16:15. Obaj jechali samochodem osobowym od strony Szczawna-Zdroju w kierunku Strugi. Znajdując się na łuku drogi w prawo kierujący stracił panowanie nad kierownicą i na ul. Kolejowej zjechał w pobliskie krzaki. Uczestnikom zdarzenia nic poważnego się nie stało.
Policjanci ruchu drogowego na miejscu przebadali mężczyzn na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że obaj 28-latkowie znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Kierujacy miał ponad 2 promile tej substancji w organizmie. Szybko wyszło również na jaw, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymali elektronicznie dowód rejestracyjny samochodu za uszkodzenia oraz zabezpieczyli go na parkingu strzeżonym do dalszych celów procesowych.
Teraz mężczyźnie za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i poruszanie się samochodem bez uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
Wałbrzyscy policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać samochodem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji, poprzez numer alarmowy 112, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło i fot.

  SERIA ZATRZYMANYCH POSZUKIWANYCH

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

Opublikuj komentarz