Ładowanie
×

STRACIŁ KARTĘ BANKOMATOWĄ I PIENIĄDZE

Policjanci pionu kryminalnego z Głuszycy, po przeprowadzonych bezpośrednio po zgłoszeniu czynnościach, zatrzymali w piątek przed południem 48-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna dzień wcześniej, podczas spotkania przy alkoholu, ukradł kartę bankomatową swojemu znajomemu, u którego był w odwiedzinach, a następnie skorzystał z okazji i dokonał siedmiu płatności zbliżeniowych w sklepach na terenie tej miejscowości.

Do zdarzenia doszło 9 maja tego roku w jednym z mieszkań przy ul. Dolnej w Głuszycy. Wtedy to dwóch mieszkańców powiatu wałbrzyskiego spożywało razem alkohol. Gospodarz w pewnym momencie stracił czujność, a jego kolega ukradł mu kartę płatniczą.
Kiedy pokrzywdzony zorientował się, że nie jest już w posiadaniu karty, a z jego konta bankowego w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęło nagle ponad 150 złotych, zgłosił sprawę miejscowym policjantom. Wtedy jeszcze nie wiedział, że kradzieży dokonał jego kolega od kieliszka.
Policjanci pionu kryminalnego z Głuszycy podczas prowadzonych czynności ustalili ostatecznie, że za sprawą kradzieży i włamań na konto stoi właśnie 48-latek. Młody mężczyzna został zatrzymany dzień po zdarzeniu, kiedy szedł ul. Grunwaldzką.
Podejrzany podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył szczegółowe wyjaśnienia. 48-latkowi grozi kara do 10 lat za kratami więzienia. Policjanci ostatecznie odzyskali skradzioną kartę płatniczą.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Test

Opublikuj komentarz