Ładowanie
×

W ręce policjantów wpadło dwóch poszukiwanych

W ręce wałbrzyskich policjantów wpadło wczoraj późnym popołudniem kolejnych dwóch ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości mężczyzn. 28-latek był poszukiwany przez prokuraturę, gdyż postanowieniem sądu miał zostać tymczasowo aresztowany do spraw związanych z oszustwami. 29-latek natomiast spędzi kilkanaście dni w więziennej celi, gdyż nie zapłacił zasądzonej grzywny za znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Pierwszy z poszukiwanych wpadł w ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy w środę po godzinie 15:00. Policjanci odwiedzili wtedy jedno z mieszkań przy ul. Piłsudskiego na Nowym Mieście. 28-letni mieszkaniec naszego miasta od dłuższego czasu był poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Sokołowie Podlaskim oraz Prokuraturę Rejonową we Włodawie, gdyż w stosunku do niego prowadzone były postępowania karne związane z oszustwami. Postanowieniem sądu po wykonanych czynnościach mężczyzna został ostatecznie tymczasowo aresztowany na okres najbliższego miesiąca. Podejrzany trafił więc na noc do policyjnej celi, a dzisiaj zostanie osadzony w Areszcie Śledczym w Dzierżoniowie.
Przed godziną 18:00 policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy udali się do jednego z mieszkań przy ul. Browarnej w Boguszowie-Gorcach, gdzie zatrzymali 29-latka. Mężczyzna prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu miał zapłacić 520 złotych grzywny za wcześniejsze znieważenie funkcjonariusza publicznego. Do wczoraj jednak tego nie zrobił, dlatego teraz na najbliższych trzynaście dni trafi za kraty celi. Mężczyzna noc spędził na terenie wałbrzyskiej komendy, a dzisiaj zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy.
Ponownie przypominamy, że podstawy policyjnych poszukiwań są różne. Sądy i prokuratury poza listami gończymi wydają często zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Statystyki potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie, dlatego nie warto się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  ZAMIAST INWESTYCJI STRACIŁ PONAD 43 TYSIĄCE ZŁOTYCH

Share this content:

Opublikuj komentarz