Ładowanie
×

ODZYSKALI PRZYWŁASZCZONY PRZEZ 50-LATKĘ SAMOCHÓD

W wyniku realizacji zebranych w sprawie informacji, policjanci pionu kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali 50-letnią wałbrzyszankę, która dokonała przywłaszczenia samochodu osobowego, działając na szkodę jednej z ogólnopolskich firm. Dzięki pracy operacyjnej funkcjonariusze odzyskali także sam pojazd i przekazali już pokrzywdzonym.

50-latka wzięła w leasing samochód osobowy. W pewnym momencie przestała płacić zobowiązania, a firma, z którą miała podpisana umowę, nie mogła nawiązać z nią w żaden sposób kontaktu. Jako że indywidualne poszukiwania kobiety nie przyniosły przedstawicielom firmy pozytywnego rezultatu i nie odzyskali oni przez dłuższy czas samochodu, dlatego ostatecznie o zdarzeniu powiadomili Policję.
Funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego pierwszego komisariatu bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli działania mające na celu zatrzymanie kobiety oraz odzyskanie utraconego w wyniku przestępstwa mienia o wartości ponad 100 tysięcy złotych. 50-latka trafiła w ręce mundurowych wczoraj przed południem w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie od pewnego czasu przebywała. Funkcjonariusze odzyskali także samochód, który zaparkowany był na parkingu na terenie tej miejscowości.
Wałbrzyszanka podczas czynności procesowych przyznała się do popełnionego przestępstwa. Kobieta stanie teraz przed sądem. Za przywłaszczenie powierzonego jej wcześniej mienia 50-latce grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  POSZUKIWANY 19-LATEK WPADŁ

Opublikuj komentarz