Ładowanie
×

ZABEZPIECZONE KOLEJNE PORCJE NARKOTYKÓW

Pracowite było wtorkowe popołudnie dla policjantów pionu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze podczas dwóch interwencji zatrzymali trzy osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. W związku z tym zdarzeniami mundurowi kolejny raz przypominają, że narkotykom mówią stanowcze nie i przypominają, że prowadzą codzienne działania w celu zwalczania tego rodzaju przestępczości.

W środowe popołudnie – przed godziną 16:00 – wałbrzyscy funkcjonariusze podczas patrolu sprawdzili wytypowaną przez siebie posesję na Podgórzu. To właśnie tam zauważyli 24-latka, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Szybko potwierdziło się, że mężczyzna miał przy sobie foliowy woreczek, a w nim susz roślinny. Badanie u technika kryminalistyki potwierdziło, że była to marihuana. Wałbrzyszanin jeszcze tego samego wieczora usłyszał zarzut. Za przestępstwo narkotykowe może teraz trafić za karty więzienia na najbliższe trzy lata. O jego losie zadecyduje jednak sąd.
Po godzinie 18:00 natomiast inni policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy udali się na interwencję domową. W trakcie prowadzonych czynności wylegitymowali lokatorów – dwie kolejne osoby, jak się okazało posiadały przy sobie narkotyki. Podczas prowadzonych czynności mundurowi znaleźli przy 25-latku oraz 20-latce zielony susz roślinny. Badanie u technika kryminalistyki potwierdziło, że były to ponownie środki odurzające w postaci marihuany. Oboje podejrzani zostali zatrzymani. Młoda kobieta już usłyszała zarzuty, a mężczyzna usłyszy je dzisiaj przed południem. I w tym przypadku o karze dla kobiety i mężczyzny zadecyduje sąd. A grozi im trzyletni pobyt w zakładzie karnym

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h i utracił prawo jazdy

Opublikuj komentarz