Ładowanie
×

Walczymy o bankomat! Podpisz Petycję!

Radny Rady Miejskiej Anatol Szpur rozpoczął akcję zbierania podpisów pod petycją, aby w dzielnicy Stary Zdrój zainstalowano bankomat. Podpisy można składać w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój przy ulicy Armii Krajowej 37, w Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów również Armii Krajowej 40, sklepie multiSalonik przy przystanku Armii Krajowej 32 oraz przez internet.

Sprawa zbierania podpisów pod petycją jest wynikiem spotkania z dnia 6 lutego 2024 roku, Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja, nowej dyrektor oddziału Banku PKO BP w Wałbrzychu Panią Danutą Kowalską i Radnego Rady Miejskiej Wałbrzycha Anatola Szpur, w tej sprawie. – Od kilku lat działam na rzecz zainstalowania bankomatu w dzielnicy Stary Zdrój przy głównym węźle komunikacyjnym, pisząc do wszystkich banków i instytucji. Niestety bez odzewu – komentuje radny Anatol Szpur. – O to proszą mieszkańcy dzielnicy, by przy głównym węźle komunikacyjnym powstał bankomat. Najlepiej wolnostojący lub zlokalizowany w dogodnym miejscu. Przede wszystkim chodzi tu o seniorów, którzy przyzwyczajeni są do operowania gotówką, a nie kartą płatniczą. Teraz muszą jeździć do banków, aby wybierać gotówkę – dodaje radny.
Stary Zdrój posiadał bankomaty, gdyż parę lat temu funkcjonowały dwa banki, które je posiadały. Niestety placówki te zostały przeniesione w inną lokalizację. Wszyscy mieszkańcy dzielnicy zostali pozbawieni możliwości korzystania z bankomatu. Jak również mieszkańcy miasta, korzystający z komunikacji miejskiej, ponieważ zlokalizowany jest tutaj główny przystanek autobusowy. Należy zwrócić uwagę na fakt, że przystanek ten jest powiązany komunikacyjnie z Dworcem Kolejowym Wałbrzych Miasto, Dużym Centrum rehabilitacji, stacją Sanitarno- Epidemiologiczną oraz kinem miejskim Apollo, a także przychodnią zdrowia. Likwidacja bankomatów stała się bardzo uciążliwą sprawą. Wielu seniorów mieszkających w tym okręgu nie ma gdzie pobrać gotówki. Są to ludzie starsi, również niepełnosprawni. Mieszka tu ponad 8 tysięcy mieszkańców. Ponadto warto zwrócić uwagę na ruch turystyczny oraz fakt odjazdu z tego przystanku pracowników do podwrocławskiej Strefy Ekonomicznej. Do najbliższej placówki banku lub bankomatu jest około 6 km.
Podpisy pod petycją można składać w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój przy ulicy Armii Krajowej 37 od 12:00 do 16:00, w Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów również Armii Krajowej 40, sklepie multiSalonik przy przystanku Armii Krajowej 32 oraz przez internet pod adresem https://www.petycjeonline.com/bankomat_na_starym_zdroju .
– Apeluję do mieszkańców o zaangażowanie się w podpisanie petycji. To jedna z nielicznych okazji, kiedy sprawę bankomatu możemy doprowadzić do szczęśliwego finału. – Apeluje Radny Anatol Szpur.

Share this content:

  Wystartował Festiwal Smaków Aglomeracji!

Opublikuj komentarz