Ładowanie
×

28-LATEK ODPOWIE ZA WŁAMANIE

Policjanci kryminalni drugiego komisariatu ustalili sprawcę włamania do altanki znajdującej się na terenie ogródków działkowych w Śródmieściu. Mężczyzna został zatrzymany we wtorkową noc na terenie gminy Strzegom. 28-letni wałbrzyszanin był już skazany za podobne przestępstwa i odsiadywał wyrok w więzieniu.

Do kradzieży z włamaniem doszło pod koniec tegorocznych wakacji na jednym z ogródków od strony ul. Południowej w Wałbrzychu. Sprawca wyłamał zamek w drzwiach altanki i wykradł ze środka elektronarzędzia w postaci piły łańcuchowej, szlifierki kątowej oraz wkrętarki. Wartość strat oszacowana została wtedy na kwotę łączna ponad 750 złotych.
Wałbrzyscy policjanci analizując zebrany materiał dowodowy oraz realizując informacje własne ustalili sprawcę tego czynu, który wpadł w ręce funkcjonariuszy ze Strzegomia we wtorkową noc i trafił ostatecznie do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy.
Podczas czynności procesowych podejrzany przyznał się do przestępstwa i złożył stosowne wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.
W związku z tym zdarzeniem przypominamy. Aby nasza działka nie była narażona na dewastację oraz kradzież pamiętajmy, by nie zostawiać w altankach przedmiotów wartościowych bez nadzoru. Kosiarki, piły, sprzęt elektryczny i elektroniczny, kuchenki i butle gazowe powinniśmy w okresie zimowym przenieść w inne bezpieczne miejsce, np do zamkniętej piwnicy w miejscu zamieszkania.
Jeżeli jednak przedmiotów nie da się przenieść warto oznaczyć je w sposób trwały, zrobić dokumentację fotograficzną oraz zachować wszystkie dokumenty gwarancyjne. Wartościowe narzędzia należy umieścić w miejscu niewidocznym. Pamiętajmy, aby altankę zabezpieczyć w atestowane zamki i drzwi oraz kraty w oknach, a nawet alarm. Każda trudność w pokonywaniu przeszkód może zniechęcić włamywacza do działania.

źródło i fot.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  „ALKOHOL I NARKOTYKI”

Opublikuj komentarz