Ładowanie
×

Dzień Edukacji Narodowej w PSP nr 15  – gra dydaktyczna „Księżna Daisy”

Dzień Edukacji Narodowej w „Piętnastce”, tradycyjnie już, przebiegł pod znakiem gry dydaktycznej, w której wzięły udział wszystkie klasy starsze. W związku z tym, że rok 2023 decyzją rad miejskich Wałbrzycha i Pszczyny został ogłoszony Rokiem Księżnej Daisy, to właśnie Jej postać stała się inspiracją do tematu tegorocznej gry, w której wzięli udział uczniowie kas IV – VIII.

  Szkolenie w Inkubatorze

Gra przebiegała na dwóch poziomach. Na pierwszym piętrze nauczyciele przygotowali stanowiska dla uczniów klas VI – VIII. Na drugim dla uczniów klas IV – V. Uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali zadania tematyczne związane z postacią Księżnej Daisy. Na rozwiązanie zadań na jednym stanowisku uczniowie mieli czas 10 minut. Za każde rozwiązane zadanie otrzymywali punkt w postaci obrazka ze stokrotką. Poziom zadań wymagał od uczniów wiedzy z różnych dziedzin, tj. historii, matematyki, języka ojczystego i języków obcych, geografii, biologii, a nawet wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Różnorodność form natomiast dała uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z zakresu rozwiązywania zadań logicznych, krzyżówek, wykreślanek, kodowania, szyfrowania, układania puzzli tradycyjnych i z fotografii, etc. Znalazły się nawet stanowiska, na których uczniowie mogli sprawdzić swoją zręczność – „Robótki z księżną Daisy” (próba wykonania szydełkiem łańcuszka z kordonka), zagranie do dołka  „na polu golfowym na Słonecznej Polanie w świetlicy” oraz ucieczka przed rekinem w grze Kahoot.

 

Share this content:

Opublikuj komentarz