Ładowanie
×

ZNAJDOWAŁ SIĘ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI.

Zaczęło się od wykroczenia związanego z przekroczeniem dozwolonej przepisami prędkości, a finałem kontroli było ujawnienie przez policjantów ruchu drogowego przestępstwa. 34-latek niestety kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Kontrola drogowa, poza mandatem karnym, zakończyła się więc dla mieszkańca Walimia odebraniem mu przez policjantów prawa jazdy.

Dzisiaj przed godziną 11:30 na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu policjanci ruchu drogowego w rejonie przejścia dla pieszych zatrzymali kierującego samochodem osobowym mężczyznę do kontroli w związku z przekroczeniem przez niego dozwolonej przepisami prędkości o 46 km/h. Czynności miały zakończyć się dla mieszkańca powiatu wałbrzyskiego mandatem karnym w kwocie tysiąca złotych i 11 punktami karnymi, ale okazało się, że konsekwencje prawne dla mężczyzny będą dużo poważniejsze.
A wszystko przez to, że mieszkaniec Walimia wsiadł za kierownicę samochodu osobowego w stanie nietrzeźwości. Podczas wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od sprawcy wykroczenia woń alkoholu, dlatego postanowili go przebadać. Mężczyzna wydmuchał 0,59 promila tej substancji. Samochodem dalej nie pojechał, utracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.
Przypominamy po raz kolejny, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 3, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami, wysoką grzywną, a w niektórych przypadkach konfiskatą samochodu. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  DWIE OSOBY STRACIŁY PIENIĄDZE

Opublikuj komentarz