Ładowanie
×

Leśniak walczy o Mistrza Europy!

9 marca we francuskim Caen wałbrzyszanin Michał ,,Szczupson” Leśniak (18-2-1, 5KO) stanie przed szansą wywalczenia tytułu MISTRZA EUROPY w kategorii półśredniej. Jego przeciwnikiem będzie posiadający pas EBU reprezentant gospodarzy Jordy Weiss (31-0-1, 3KO). Warto zaznaczyć, że EBU to ta główna organizacja pięściarska na Starym Kontynencie. Michał Leśniak jest zawodnikiem grupy Tymex Boxing Promotion.

Michał trenuje w Dzierżoniowie ze szkoleniowcem Piotrem Wilczewskim oraz we Wrocławiu. Przypominamy, że 10 marca 2023 roku wałbrzyszanin Michał „Szczupak” Leśniak (18-2-1,5 KO) stanął znów na ringu. Ta walka była ekscytująca i właściwie skończyła się “wojną na pięści”, którą ostatecznie wygrał. Michał już nie raz i nie dwa pokazał, że ma serce do walki, przygotowanie kondycyjne i motoryczne. Czujny w ringu i nieustępliwy. Teraz stanie o tytuł Mistrza Europy!
– Według pierwszego terminu miałem walczyć z Weissem w październiku. Ja się przygotowywałem do tej walki od września. Ale Hiszpanie złożyli protest i ta walka została przeniesiona z końca października na marzec. Jej termin został ogłoszony 1 grudnia, dzięki czemu miałem więcej czasu na przygotowanie, bo aż trzy miesiące – tłumaczy Michał Leśniak. – Miałem wielu sparing partnerów, dużo więc sparowałem, czasem trzy razy w tygodniu – dodaje wałbrzyski bokser. – Jestem również dobrze nastawiony mentalnie, nie mam żadnych wątpliwości: jadę po swoje, w głowie mam dobrze poukładane. Jeśli chodzi o sprawdzenie przeciwnika, to Michał stwierdził, że z trenerem Piotrem Wilczewskim oglądali ostatnie walki przeciwnika. – Oglądałem jego ostatnią i przedostatnią walkę, więc na dzień dzisiejszy plan mamy z trenerami ułożony. Oczywiście walka może pokazać, że rywal przygotuje dla mnie coś innego. Starcie pięściarzy już 9 marca we francuskim Caen!

Już wiadomo, że walka będzie emitowana na kanale Pay Per View punchtime.tv/live/weiss-lesniak/

 

  Rozmowa z Piotrem Pawlakiem wybitnym pianistą

 

 

 

Share this content:

Opublikuj komentarz