Ładowanie
×

Trzech kolejnych poszukiwanych w rękach policjantów

Trzech kolejnych poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości mężczyzn trafiło dzisiejszego poranka w ręce wałbrzyskich i mieroszowskich policjantów. 50-latek, pomimo prawomocnego wyroku sądowego, nie zapłacił niewielkiej grzywny za popełnione wykroczenie. W zamian za to spędzi więc teraz najbliższą dobę w areszcie. 44-latek na dłuższy czas odwiedzi natomiast ostatecznie zakład karny. 28-latek został skazany na 1,5 roku więzienia za serię przestępstw. Trzeci z poszukiwanych – 27-latek – miał do zapłacenia grzywnę w kwocie 500 złotych. Po wpłacie zasądzonej kwoty i wykonanych czynnościach został zwolniony.

W czwartek przed godziną 9:00 dzielnicowi pierwszego komisariatu udali się na Stary Zdrój. Tam, w jednym z mieszkań przy ul. Kombatantów, zatrzymali osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. 50-letni mieszkaniec naszego miasta wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu miał do zapłaty 50 zł grzywny za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym. Mężczyzna przez dłuższy czas nie uiścił wymaganej kwoty, dlatego zastępczo trafił teraz na jeden dzień za kraty celi do Aresztu Śledczego w Świdnicy.
Pół godziny później natomiast policjanci Posterunku Policji w Mieroszowie udali się na al. Wyzwolenia w Wałbrzychu, gdzie, realizując informacje własne, zatrzymali 44-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który był poszukiwany celem osadzenia w więzieniu na najbliższe półtora roku, po tym jak został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za wymuszenie rozbójnicze, posługiwanie się cudzym dokumentem oraz ukrywanie dokumentów. Mężczyzna również został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi teraz do jednego z zakładów karnych na terenie naszego kraju.
Dzisiaj po godzinie 12:00 w ręce dzielnicowych pierwszego komisariatu na ul. 1 maja na Sobięcinie wpadł jeszcze 27-latek. Mężczyzna na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Zgierzu został skazany na grzywnę w kwocie 500 złotych za drobne oszustwo, którego się dopuścił. Wałbrzyszanin po wpłacie na wskazane kontro wymaganej kwoty został ostatecznie przez mundurowych zwolniony do miejsca zamieszkania.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  Skuteczna interwencja policjanta po pracy

Share this content:

Opublikuj komentarz