Ładowanie
×

WZNIECIŁ OGNIEŃ W MIESZKANIU

49-letni lokator jednego z budynków w Zagórzu Śląskim jest podejrzany o wzniecenie ognia w zajmowanym przez siebie mieszkaniu socjalnym. Mężczyzna bezpośrednio po wykonanych po zgłoszeniu policyjnych czynnościach został zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy jako pierwsi przyjechali na miejsce zgłoszenia. Decyzją sądu mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego trafił już do aresztu, gdzie do sprawy spędzi najbliższe trzy miesiące.

Głuszyccy funkcjonariusze informację o podpaleniu przedmiotów w pomieszczeniach jednego z lokali socjalnych przy ul. Głównej w Zagórzu Śląskim otrzymali w minioną środę około godziny 13:30. Zanim dojechali na miejsce najpierw mieszkańcom, a następnie straży pożarnej płomienie udało się opanować.

W wyniku przeprowadzonych policyjnych działań mundurowi szybko ustalili, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a osobą odpowiedzialną za podłożenie ognia jest 49-letni lokator mieszkania. Sprawca już wcześniej był zatrzymywany za popełnienie innych czynów zabronionych. Wytypowany mężczyzna wpadł ostatecznie w ręce policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia na terenie Zagórza Ślaskiego.

Teraz mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego stanie przed sądem. Za sprowadzenie zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach podejrzanemu kara pozbawienia wolności do lat 10. Po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym Sąd Rejonowy w Wałbrzychu podjął decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanego. 49-latek został już przewieziony do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.

źródło i fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  ODPOWIE ZA POPEŁNIENIE PRZESTĘPSTWA DROGOWEGO

Opublikuj komentarz