Ładowanie
×

Kolizja drogowa na Starym Zdroju z udziałem autobusu

W czwartek o poranku na Starym Zdroju doszło do zderzenia autobusu z samochodem osobowym. W wyniku kolizji drogowej na szczęście nikt nie ucierpiał. Policjanci ostatecznie na sprawcę nałożyli mandat karny w kwocie 5 tysięcy złotych. Przy każdej okazji apelują oczywiście o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W czwartek po godzinie 7:30 60-letni kierujący autobusem – jadąc ul. Armii Krajowej w kierunku Śródmieścia – w wyniku niewłaściwego obserwowania stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, na łuku drogi przejechał podwójną linię ciągłą i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym, którym kierował 28-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Na miejscu młodszemu z mężczyzn udzielona została mu pomoc medyczna. Na szczęście ostatecznie okazało się, że i jemu, i nikomu innemu, nic się nie stało. 60-letniego mieszkańca Bytomia za doprowadzenie do kolizji policjanci ruchu drogowego ukarali mandatem karnym w kwocie 5 tysięcy złotych i 10 punktami karnymi. Ustalili podczas wykonywanych czynności, że obaj kierujący byli trzeźwi.

POLICJA PRZYPOMINA

W związku z tym zdarzeniem kolejny raz przypominamy o przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Warto wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Pamiętajmy, by skupić się na prowadzeniu pojazdu, a nie na np. na korzystaniu z telefonu komórkowego. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem.
Wszystkim kierującym przypominamy również, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.
Pamiętajmy także, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  Zasnął za kierownicą i dachował

Share this content:

Opublikuj komentarz