Ładowanie
×

STOP DLA PIRATÓW DROGOWYCH

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo mieszkańców ustawiają się z ręcznymi miernikami prędkości w różnych miejscach na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego, szczególnie uwzględniając rejony przejść dla pieszych, skrzyżowań oraz fragmenty dróg, na których kierujący znacznie przekraczają dozwoloną przepisami prędkość. 20 grudnia  funkcjonariusze podczas prowadzonych działań zatrzymali dwóch kierujących, którzy na obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Policja apeluje o ostrożną i bezpieczną jazdę w tych zimowych warunkach drogowych.

Funkcjonariusze codziennie ustawiają się z ręcznymi miernikami prędkości w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań oraz w miejscach, w których użytkownicy dróg znacznie przekraczają dozwoloną prędkość. Dzisiaj o tym, że warto jest jeździć zgodnie z przepisami, przekonało się dwóch mieszkańców powiatu świdnickiego.
O godzinie 11:20 na ul. De Gaulle’a w Wałbrzychu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego kierującego, który jechał z prędkością 105 km/h, czyli o 55 km/h szybciej od dopuszczalnej na tym odcinku drogi prędkości. Mężczyzna stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Został również ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi.
Kilka minut po godzinie 12:30, na tej samej ulicy 34-latek kierujący samochodem osobowym, pędził 104 km/h. W tym przypadku kierujący również stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Mężczyzna skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu, więc spawa będzie miała swój finał w sądzie.

POLICJA PRZYPOMINA

Przypominamy kolejny raz, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.
Przypomnijmy, również że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie nawet do 2,5 tys. złotych, a w przypadku tzw. recydywy drogowej nawet 5 tys. złotych. Kierującemu naliczane są także punkty karne w zależności od skali przewinienia, a przy przekroczeniu prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h funkcjonariusze zatrzymują kierującemu prawo jazdy.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

  Z narkotykami na Poniatowie

Share this content:

Opublikuj komentarz