Ładowanie
×

Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA zaprasza

W przedświątecznym czasie Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA zaprasza serdecznie do odwiedzin wystawy ^KATEDRA^MIŁOSZ POBIEDZIŃSKI^ w Galerii przy ul. Słowackiego 26.

Miłosz Pobiedziński urodził się w 1973 roku w Wałbrzychu. W latach 1997–2002 studiował malarstwo w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pola jego działalności artystycznej obejmują: instalacje, ready-mades, performance, malarstwo oraz fotografię. Od 2004 roku pracuje jako nauczyciel akademicki na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku profesora uczelni, prowadząc zajęcia dydaktyczne w Pracowni B – Kształtowania Struktur Wizualnych w Katedrze Sztuk Wizualnych.
Od 2000 roku prezentuje swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w następujących instytucjach: Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu, Muzeum Wisły w Tczewie, WGS BWA Zamek Książ w Wałbrzychu, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Galeria BWA w Częstochowie, Miejska Galeria Sztuki Arsenał w Poznaniu, Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej, Muzeum Sztuki Współczesnej w Szczecinie, Instytut Polski w Sztokholmie, Galeria Bałucka w Łodzi, Muzeum Okręgowe – Ratusz w Toruniu, Chateau des Arcys, Volgré (Francja), Galeria BWA w Jeleniej Górze, Galeria m2 w Warszawie, Płocka Galeria Sztuki w Płocku, Pałac Sztuki w Krakowie, Galeria Bohema w Warszawie, Galeria Władysława Hasiora w Zakopanem, Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, Pałac w Lubostroniu, Muzeum Narodowe we Lwowie, Muzeum Książki i Drukarstwa w Kijowie, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej w Warszawie, Kleist Forum we Frankfurcie nad Odrą.
Prace znajdują się w zbiorach Studentenwerk w Getyndze, Muzeum Sztuki Współczesnej w Szczecinie, Fundacji Sztuki Współczesnej In Situ w Sokołowsku oraz kolekcjach prywatnych we Francji, Szwecji, Izraelu i USA.

źródło BWA Wałbrzych
fot. Aleks Budziak

Share this content:

  BIŁ SOBIE ANDRZEJ w Szaniawskim

Opublikuj komentarz