Ładowanie
×

kolejna osoba straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo mieszkańców ustawiają się z ręcznymi miernikami prędkości w różnych miejscach na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego, szczególnie uwzględniając rejony przejść dla pieszych, skrzyżowań oraz fragmenty dróg, na których kierujący znacznie przekraczają dozwoloną przepisami prędkość. Dzisiaj funkcjonariusze podczas prowadzonych działań na sporym przekroczeniu dozwolonej prędkości zatrzymali do kontroli 55-latka. Mężczyzna niestety jechała ul. De Gaulle’a w Wałbrzychu 101 km/h, przy obowiązujących 50 km/h. Podczas kontroli mieszkaniec powiatu świdnickiego utracił uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Otrzymała także mandat karny w kwocie 1500 złotych i 13 punktów karnych.

Funkcjonariusze codziennie ustawiają się z ręcznymi miernikami prędkości w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań oraz w miejscach, w których użytkownicy dróg znacznie przekraczają dozwoloną prędkość. We wtorek o tym, że warto jest jeździć zgodnie z przepisami, przekonał się między innymi mieszkaniec powiatu świdnickiego, która po godzinie 11:00 jechał ul. De Gaulle’a z prędkością 101 km/h, czyli o 51 km/h szybciej od dopuszczalnej na tym odcinku drogi prędkości.
Przypominamy kolejny raz, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.
Przypomnijmy, również że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie nawet do 2,5 tys. złotych, a w przypadku tzw. recydywy drogowej nawet 5 tys. złotych. Kierującemu naliczane są także punkty karne w zależności od skali przewinienia, a przy przekroczeniu prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h funkcjonariusze zatrzymują kierującemu prawo jazdy.

źródło  i fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  PRZEKROCZYŁ DOZWOLONĄ PRĘDKOŚĆ O 69 KM/H I UTRACIŁ PRAWO JAZDY

Share this content:

Opublikuj komentarz