Ładowanie
×

Ambasadorzy “prowadzą” po Książu

Zwiedzanie Zamku Książ w Wałbrzychu z systemem audioguide jeszcze nigdy nie było tak przyjemne. Historię najpiękniejszej arystokratycznej rezydencji w Polsce przybliżają od końca listopada znani i lubiani aktorzy, noszący dumne miano ambasadorów Wałbrzycha, Leszek Lichota i Renata Dancewicz.

Głównym narratorem nowe trasy turystycznej po Książu jest Leszek Lichota. Aktor, który wcielił się m.in. w tytułową rolę w hicie „Znachor ”urodził się w Wałbrzychu 17 sierpnia 1977 roku. Dorastał w górniczym mieście i szukał sposobów na życie. Handlował używanymi samochodami, był bramkarzem, instruktorem narciarskim, olimpijczykiem historycznym i kiedyś trenował boks i piłkę nożną. W roku 2002 ukończył Akademię Teatralną w Warszawie – czytamy w jego biogramie na FilmWeb. Dziś jest jednym z najlepszych i najbardziej znanych aktorów w kraju. Trzy lata temu wystąpił jako narrator w filmie promocyjnym o swoim rodzinnym mieście.
W nowych audioguidach, jako samą księżną Daisy Hochberg von Pless, usłyszymy Renatę Dancewicz – aktorkę, która w latach 90. rozpoczynała swoją karierę w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Od tamtej pory występuje zarówno na deskach teatrów, jak i w filmach i serialach, m.in. w “Na Wspólnej”.
Oprócz tradycyjnego zwiedzania z przewodnikiem (na wcześniejsze zapisy) Zamek Książ w Wałbrzychu oferuje niezwykle komfortowe poznanie zabytkowych przestrzeni i ich historii przy użyciu systemu audioguide. Obecnie możliwe jest zwiedzanie z narracjami w językach: polskim (dodatkowo w wersji aktorskiej i rodzinnej), polskim – migowym, angielskim, niemieckim, czeskim, ukraińskim, węgierskim, włoskim i hiszpańskim.

źródło i fot. Zamek Książ

Share this content:

  Komendant Wałbrzyskiej Policji w formie!

Opublikuj komentarz