Ładowanie
×

UKRADŁA DOWÓD OSOBISTY

Pod nieobecność współlokatorki wykradła jej z szafki dowód osobisty, a następnie przez internet zawarła umowę kupna telefonu komórkowego. Sprawa szybko wyszła na jaw i kobieta wczoraj usłyszała zarzuty. Dzielnicowi pierwszego komisariatu odzyskali także urządzenie, które niezgodnie z przepisami prawa otrzymała 24-latka.

Na początku października tego roku kobieta wpadła na nietypowy pomysł. Po tym jak zniszczyła swój telefon komórkowy, postanowiła zamówić sobie nowy. Sęk w tym, że wykorzystała do tego cudze dane personalne. Najpierw wałbrzyszanka pod nieobecność swojej współlokatorki na chwilę wykradła z jej prywatnych rzeczy dowód osobisty, zrobiła zdjęcia obu stron dokumentu i przez internet złożyła wniosek o zakup nowego urządzenia na raty.
Po kilku dniach telefon komórkowy przyszedł do miejsca zamieszkania podejrzanej przy ul. Ogrodowej w Wałbrzychu na dane personalne pokrzywdzonej. Sprawczyni wykorzystała kolejną okazję i w tym przypadku przy kurierze podpisała się danymi personalnymi koleżanki. Podejrzana myślała, że nikt nie zorientuje się w całym procederze. Okazało się jednak, że się myliła. Sprawa bardzo szybko wyszła na jaw, a dzielnicowi pierwszego komisariatu w miniony piątek w godzinach wieczornych zatrzymali 24-latkę.
Kobieta podczas czynności procesowych przyznała się do popełnienia obu przestępstw. Za oszustwo i kradzież cudzego dokumentu grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 8 lat.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  WYPADEK Z UDZIAŁEM PIESZEJ

Opublikuj komentarz