Ładowanie
×

ZATRZYMANY Z OBOWIĄZUJĄCYM ZAKAZEM KIEROWANIA

50-letniego kierującego z sądowym zakazem kierowania pojazdami zatrzymali dzisiaj rano wałbrzyscy policjanci. Kolejny raz funkcjonariusze przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z wałbrzyskich ulic. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tym razem to 50-letni wałbrzyszanin poruszał się samochodem osobowym bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek przed godziną 10:00 na ul. Psie Pole w Wałbrzychu przez policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2023 roku mieszkaniec naszego miasta ma obowiązujący zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.
Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze “nie” wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

Źródło i fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Kolejny przestępca drogowy zatrzymany

Opublikuj komentarz