Ładowanie
×

27-letni kierujący miał ponad promil alkoholu

Policjanci prewencji drugiego komisariatu, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta oraz powiatu, wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, który w sobotę w nocy prowadził swój pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie mieszkańca Wałbrzycha. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia również na jazdę pod alkoholu!

2 grudnia przed godziną drugą w nocy funkcjonariusze z wydziału prewencji Komisariatu Policji II w Wałbrzychu, w związku z policyjnym alarmem na terenie Dolnego Śląska, na posterunku blokadowym na ul. Wrocławskiej zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 27-letniego mieszkańca naszego miasta, który kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało dokładnie 1,11 promila alkoholu w organizmie wałbrzyszanina. Sprawca przestępstwa drogowego utracił więc w momencie kontroli prawo jazdy.
Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego orzeka długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a może także zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę – spożywałem alkohol, nie jadę!

źródło i fot
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  26-latek posiadał przy sobie marihuanę

Opublikuj komentarz