Ładowanie
×

Policjanci w przedszkolu

Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną podejmują rozmowy z uczniami na wiele tematów. Jest jednak jedno słowo, które łączy je wszystkie i pada wielokrotnie podczas spotkania – to „BEZPIECZEŃSTWO”. Bez względu na to czy funkcjonariusze mówią o zachowaniach na drodze, internecie, w domu czy szkole, za każdym razem przypominają, że istotnym jest, żeby zawsze zachować się w sposób zgodny z przepisami i nigdy nie powodować sytuacji niebezpiecznych.

Policjanci z wałbrzyskiej komendy oraz podległych komisariatów wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęli spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowane głównie na profilaktykę, podczas których poruszają wiele różnych tematów dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W ostatnim tygodniu na terenie Wałbrzycha odbyły się trzy takie spotkania. Mundurowi z wałbrzyskiej komendy odwiedzili placówki oświatowe na terenie naszego miasta – Przedszkole Samorządowe nr 17, Szkołę Podstawową nr 15 i Szkołę Podstawową nr 37.

W trakcie pogadanek dzieci miały okazję porozmawiać z funkcjonariuszami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, a także prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nie zabrakło również informacji dotyczących zasad zachowania się podczas zabawy na placu zabaw. Uczniowie dowiedzieli się również jak wielką rolę odgrywają odblaski, które niejednokrotnie ratują ludzkie życie.

Funkcjonariusze omówili także zasady korzystania z numeru telefonu alarmowego 112. Milusińscy otrzymali wskazówki na temat bezpiecznych zachowań w kontaktach z osobą obcą oraz w przypadku ataku groźnego psa.

Podczas jednego ze spotkań mundurowi zaprezentowali uczniom policyjne motocykle, które cieszyły się bardzo dum zainteresowaniem.

Pogadanki przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie milusińscy otrzymali elementy odblaskowe i w ramach powtórki chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a tym samym wykazali się szeroką wiedzą na tematy, o których mówili policjanci. Wierzymy, że wiedza teoretyczna znajdzie teraz swoje zastosowanie w codziennym zachowaniu się uczniów.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

  Przed nami Targi Sportu

Share this content:

Opublikuj komentarz