Ładowanie
×

Porcelanowe szaleństwo – czas na giełdę!

 

Bogactwo kształtów, kolorów i wytwórców fascynujących wyrobów z porcelany i ceramiki w jednym miejscu – na Wałbrzyskiej Giełdzie Ceramiki i Porcelany. Odbędzie się ona 16 września w wałbrzyskiej Starej Kopalni i trwać będzie w godz. 11 – 17. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Ceramików Polskich.

Już zapowiedziało się blisko 20 wystawców z Wałbrzycha, regionu, z różnych miast w Polsce oraz z Niemiec. Będą to kolekcjonerzy porcelany użytkowej z różnych wytwórni i powstałej w różnych okresach – serwisów, filiżanek, dzbanków, talerzy, pater, cukiernic, kubków… Zapowiedzieli się artyści ze swoimi współczesnymi dziełami ceramicznymi. Przewidziane są też stoiska z biżuterią. Wszystkie te atrakcyjne wyroby będzie też można kupować, a przy tym dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy podczas rozmów z wystawcami.

Atrakcją będzie z pewnością konkurs w dwóch kategoriach adresowany do wystawców – na „Najciekawszą kolekcję porcelany użytkowej” oraz „Najciekawszą kolekcję ceramiki artystycznej”. Nagrodami będą unikatowe statuetki ceramiczne wykonane przez artystów w Centrum Ceramiki Unikatowej WGS BWA. Wydarzeniu towarzyszy Prospekt Giełdowy w języku polskim i angielskim.

Tegoroczna Wałbrzyska Giełda Ceramiki i Porcelany z wymowną nazwą – Uroda kształtów i barw, jest organizowana już po raz drugi. Jej współorganizatorami są: Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA, CNiS Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

W imieniu Stowarzyszenia Ceramików Polskich na Giełdę zaprasza jego prezes dr inż. Andrzej Gniazdowski.

Kontakt

e-mail: ceramicy@onet.eu tel. +48 603 818 546

facebook.com/walbrzychmiastemporcelany

Pobierz prospekt w linku

Prospekt Giełda 2023

Share this content:

  Wernisaż Wystawy „Ulicami Walimia”

Opublikuj komentarz