Ładowanie
×

Szaniawski zaprasza na premierę!

POLAK SPRZEDA ZMYSŁY – pod tym tytułem kryje się najnowsza premiera w Teatrze Dramatycznym im. Szaniawskiego w Wałbrzychu, która odbędzie się 6 października o godzinie 19:00.
Gdybyśmy mieli typować jedną z dziwniejszych narodowych wad, na pewno byłoby nią zbieractwo. Lubujemy się we wszystkich starociach, durnostojkach, przydasiach, kurzołapach, duperelach, wihajstrach, szpargałach, pierdółkach i tegesach. Pamiątki mają ważne miejsca w naszych domach i są nienaruszalne. Można się ich pozbyć tylko przez przypadkowe zniszczenie. Ale czy ta narastająca kolekcja nie trzyma nas przypadkiem w miejscu? Czy nie powstrzymuje nas przed wyruszeniem w przyszłość i nie nakazuje bezpiecznie kręcić się w kółko?

Reportaże Konrada Oprzędka opowiadają o ludziach, którzy poprzez ogłoszenia drobne próbują nawiązać kontakt z klientami mogącymi pozbawić ich trudnego balastu. Materialnego ale i emocjonalnego. W naszej fantazji z osób, które zebrały się za sprawą drobnego ogłoszenia zamieszczonego przez Jacka, zawiązała się wędrowna grupa osób próbujących sprzedać przedmioty, z którymi łączy je kłopotliwa relacja.
Kłopotliwa więź z przedmiotem – to punkt wyjścia do opowieści i próby sprzedaży. A może to nie przedmiot jest na sprzedaż a opowieść o nim? A może to nie o przedmiocie opowieść, tylko o właścicielu?

Tekst i reżyseria: Michał Buszewicz
Scenografia i kostiumy: Dorota Nawrot
Muzyka: Krzysztof Chodkiewicz
Choreografia: Marcela Lopez
Obsada: Dorota Furmaniuk, Joanna Łaganowska, Aleksandra Matlingiewicz [g], Irena Wójcik, Piotr Czarniecki, Mateusz Flis, Wojciech Marek Kozak, Mikołaj Krzeszowiec, Ryszard Węgrzyn
Spektakl powstał z inspiracji książką POLAK SPRZEDA ZMYSŁY Konrada Oprzędka.

06.10 19:00
07.10 19:00
08.10 18:00

Share this content:

  „Natura to ja” wystawa w WOK

Opublikuj komentarz