Ładowanie
×

Przedszkolaki z Mieroszowa na posterunku

Dzieci z przedszkola w Mieroszowie miały wyjątkową okazję odwiedzić lokalny posterunek Policji. Wizyta była częścią ciągłych działań profilaktycznych mającego na celu zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.

Przedszkolaki, pełne entuzjazmu i ciekawości, zostały wczoraj serdecznie powitane przez funkcjonariuszy Policji z mieroszowskiego posterunku. Już na samym początku, dzieci miały okazję poznać kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa, takich jak zachowanie na drodze czy jak reagować w sytuacjach awaryjnych.
Następnie dzieci przeszły do sali, gdzie zaprezentowano im podstawowe wyposażenie policjantów. Funkcjonariusze zademonstrowali jak działają kajdanki, radiotelefony oraz elementy odblaskowe. Duże zainteresowanie wzbudziła torba przeznaczona do udzielania pierwszej pomocy. Dzięki temu przedszkolaki mogły lepiej zrozumieć, jak wygląda codzienna praca policjanta i jakie narzędzia są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa.
Kolejną atrakcją była możliwość zobaczenia radiowozu od środka. Dzieci z ekscytacją siadały na miejscach pasażerów, a niektóre nawet mogły usiąść za kierownicą. Funkcjonariusze wyjaśnili, jak działa sygnalizacja świetlna i dźwiękowa w radiowozie.
Na zakończenie przedszkolaki otrzymały drobne upominki w postaci odblaskowych breloczków oraz opasek na rękę. Wizyta na posterunku była nie tylko wspaniałą przygodą, ale także cenną lekcją na temat bezpieczeństwa. Dzięki niej dzieci mogły z bliska poznać pracę Policji i zrozumieć, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w codziennym życiu.
Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Zapraszają na otwarcie bulodromu!

Opublikuj komentarz