Ładowanie
×

DWA PROMILE ZA KIEROWNICĄ

1 lipca rano doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, który stwarzał zagrożenie na ulicach naszego miasta. Policja otrzymała pierwsze zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców, którzy zauważyli, że pojazd porusza się po chodniku, w sposób oczywisty zagrażając innym uczestnikom ruchu.

Przed godziną szóstą rano, do funkcjonariuszy wałbrzyskiej Policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące pojazdu, który miał jeździć po chodnikach przy ul. Kasprowicza. Kierująca pojazdem kobieta była pod wyraźnym wpływem alkoholu.
Na miejsce szybko skierowano patrol Policji, jednak zanim funkcjonariusze dotarli, wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tym razem świadkowie informowali, że ten sam pojazd uderzył w bramę jednej z posesji przy ulicy Jagiellońskiej. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał, jednak uszkodzenia bramy były znaczne.
Policjanci błyskawicznie zareagowali na nowe doniesienia i udali się na miejsce interwencji. Tam zastali sprawcę zdarzenia, 42-letnią kobietę oraz rozbity pojazd, zgodny z treścią zgłoszenia. Szybka interwencja funkcjonariuszy uniemożliwiła jej dalszą jazdę. Po przeprowadzeniu kontroli trzeźwości okazało się, że kierująca jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynosiła 1,08 mg/l. Taki wynik to ponad dwa promile alkoholu we krwi kobiety.
Nietrzeźwa sprawczyni został natychmiast zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, gdzie przeprowadzono dalsze czynności procesowe. Kobieta będzie teraz odpowiadała przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo, będzie musiała naprawić mienie, które zostało uszkodzone w wyniku jej zachowania. Sąd zadecyduje także o tym, czy kobieta odzyska swój pojazd, który zgodnie z obowiązującymi przepisami został zabezpieczony na policyjnym parkingu.
Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialność i trzeźwość za kierownicą. Takie zdarzenia pokazują, jak niebezpieczne może być prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i jakie konsekwencje mogą spotkać nieodpowiedzialnych kierowców. Dzięki szybkiej reakcji obywateli i sprawnej interwencji Policji udało się zapobiec potencjalnie tragicznym skutkom nieodpowiedzialnego zachowania na drodze.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

  Złapani bez praw do prowadzenia

Share this content:

Opublikuj komentarz