Ładowanie
×

UKRADŁA SZWAGIERCE BIŻUTERIĘ

W minioną niedzielę doszło na terenie naszego powiatu do kradzieży biżuterii wartej 1 tys. zł, której dokonała 29-letnia kobieta na szkodę swojej szwagierki. Skradzioną biżuterię wałbrzyszanka zdążyła już zastawić w lombardach. Dzięki skutecznemu działaniu Policji, mienie zostało odzyskane.

Do kradzieży doszło, gdy pod nieobecność szwagierki, kobieta weszła do jej mieszkania i zabrała ze szkatułki biżuterię wartą 1 tys. zł. Gospodyni po pewnym czasie zauważyła zniknięcie biżuterii i zaniepokojona zgłosiła sprawę na Policję, podejrzewając, że to właśnie 29-latka mogła dokonać kradzieży, gdyż miała dostęp do jej lokalu.
Policjanci natychmiast rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia szczegółów zajścia. Przesłuchania oraz analiza dostępnych informacji szybko naprowadziły ich na trop podejrzanej. W toku prowadzenia sprawy okazało się, że kobieta biżuterię zdążyła już zastawić w lokalnych lombardach. Natychmiastowe działania policjantów doprowadziły do odzyskana i zabezpieczona całego skradzionego mienia.
Zatrzymana w dniu wczorajszy przy ul. Długosza w Wałbrzychu kobieta, spędziła noc w policyjnej celi. W trakcie prowadzonych z nią w dniu dzisiejszym czynności przyznała się do winy i odpowie teraz za kradzież, która – w tym akurat przypadku – jest przestępstwem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  POSZUKIWANY 19-LATEK WPADŁ

Opublikuj komentarz