Ładowanie
×

Enigmatyczne zakończenie sezonu w Filharmonii Sudeckiej

W najbliższy piątek 21 czerwca Filharmonia Sudecka im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu kończy 46. sezon artystyczny. Ostatnim w repertuarze jest koncert symfoniczny zdominowany przez kobiety. Jego solistką będzie pochodząca z Ukrainy puzonistka Polina Tarasenko, a za pulpitem dyrygenckim zobaczymy mieszkającą na co dzień w Wielkiej Brytanii Ewę Strusińską. W programie angielski repertuar. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Tytuł tego wydarzenia – „Enigmatyczne zakończenie sezonu” nawiązuje do kompozycji Edwarda Elgara „Enigma Variations”, która zwieńczy piątkowy wieczór w Filharmonii Sudeckiej. Sam kompozytor tak opisał ten utwór: „Naszkicowałem zbiór Wariacji na temat oryginalny. Wariacje mnie rozbawiły, ponieważ oznaczyłem je pseudonimami moich konkretnych przyjaciół. To znaczy, że napisałem każdą wariację, aby oddać charakter postaci… to osobliwy pomysł, a wynik jest zabawny dla opisanych osób i nie będzie miał wpływu na słuchacza”.
W programie piątkowego koncertu znajdzie się również inna kompozycja Edwarda Elgara – „Sospiri” op. 70, a także „English Folk Song Suite” Ralpha Vaughana Williamsa oraz „Trombone concerto” Dereka Bourgeois, w którym popis swoich umiejętności zaprezentuje młoda solistka – Polina Tarasenko, studentka Hochschule der Künste Bern w klasie profesora Iana Bousfielda. Całość złoży się na dość oryginalny repertuar, który sprawi, że Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej pożegna się ze swoją publicznością żywiołowo i bez nostalgii.
Nie będzie to przecież prawdziwe pożegnanie, a tylko rozstanie na okres wakacji, na który Filharmonia Sudecka przygotowała dla melomanów kilka wydarzeń, między innymi 21. Festiwal Księżnej Daisy w dniach 27-30 czerwca czy występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej w ramach Festiwalu „Nie tylko gospel” 5 lipca w Mieroszowie. A już w tym tygodniu ogłoszony zostanie program wałbrzyskiej filharmonii na kolejny sezon artystyczny, który rozpocznie się we wrześniu.
21.06.2024, piątek, godz. 19:00
Wałbrzych, Filharmonia Sudecka
Enigmatyczne Zakończenie Sezonu
Program:
Ralph Vaughan Williams English Folk Song Suite
Edward Elgar Sospiri, op.70
Derek Bourgeois Trombone concerto
Edward Elgar Enigma Variations
Wykonawcy:
Ewa Strusińska – dyrygent
Polina Tarasenko – puzon
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej

Bilety na koncert w cenie: 50 zł – normalny, 30 zł – ulgowy dostępne są w Kasie Biletowej Filharmonii Sudeckiej (bilety@filharmoniasudecka.pl, 501-674-397) oraz w bileterii online: https://bilety.filharmoniasudecka.pl/

Więcej informacji: https://filharmoniasudecka.pl/

Share this content:

  Olgierd Łukaszewicz odwiedzi Wałbrzych!

Opublikuj komentarz