Ładowanie
×

Nowe schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wałbrzychu

Dziś Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej podpisał umowę na budowę gminnego schroniska dla zwierząt wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Beethovena w Wałbrzychu. W ciągu 13 miesięcy powstanie nowy, tymczasowy dom dla bezdomnych zwierząt. Inwestycja jest warta 13 mln złotych brutto i jest etapem wielozadaniowego planu rewitalizacji ul. Beethovena. Obecnie ogłoszono także przetarg na wykonanie bazy transportowej na potrzeby Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych. Są to zadania w ramach rewitalizacji terenów po byłej Kopalni Węgla Kamiennego Wałbrzych.

Rozpoczynamy złożony projekt rewitalizacji ul. Beethovena. Nowe schronisko dla zwierząt będzie ważnym miejscem na mapie tej części Wałbrzycha. Nowa zabudowa będzie dostosowana do najnowszych rozwiązań w zakresie opieki nad zwierzętami, jak również w odniesieniu do kwestii technicznych takich, jak ogrzewanie. W ten projekt zaangażowanych jest wiele osób. Dziękuję pracownikom Biura Inwestycji oraz Biura Funduszy Europejskich za przygotowanie projektu. Dziękuję dyrektorowi Schroniska, panu Michałowi Niewiadomskiemu za determinację w codziennej pracy i dążeniu do poprawy warunków życia zwierząt w tymczasowym domu. Już za rok latem będziemy mogli wspólnie odwiedzać nowe schronisko. Będzie to także miejsce edukacyjne dla grup dzieci, czy też miejsce spotkań dla seniorów, którzy już dziś chętnie odwiedzają schronisko. – opowiada Prezydent Wałbrzycha, dr Roman Szełemej.
Obecnie w Wałbrzyskim schronisku przebywa 60 psów i 10 do 15 kotów. Co ważne, miejsce to zabezpiecza nie tylko Wałbrzych, ale i powiat wałbrzyski oraz miasto Kamienna Góra.
Przed nami okres letni, co oznacza niestety mniej adopcji i większą liczbę zwierząt, która trafi do schroniska. Każdego dnia zapraszamy do nas mieszkańców, którzy chcą przynieść karmę dla zwierzaków albo zabrać je na spacer. Nowe schronisko zmieni obraz ul. Beethovena. W projekcie przyjęto rozwiązania halowe, to znaczy że nie będzie już drewnianych bud, tylko profesjonalne boksy. Dodatkowo powstanie gabinet weterynaryjny, zadbamy o małą architekturę. Będzie także sala konferencyjna na spotkania z grupami dzieci, czy też seniorów. Zwierzęta będą w obszarach zamkniętych, odpowiednio wygłuszonych z możliwością wyjścia na duży wybieg w centrum schroniska. – mówi dyrektor Schroniska, Michał Niewiadomski.
Nowe schronisko będzie służyć zwierzakom, ale i mieszkańcom. Zachęcamy do adopcji zwierząt i wspierania schroniska każdego dnia.

Share this content:

  Tak powstawało osiedle Piaskowa Góra – rozmowa z Danielem Sip!

Opublikuj komentarz