Ładowanie
×

TRZECH ZATRZYMANYCH W WEEKEND

Trzy kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości zostały zatrzymane w miniony weekend przez wałbrzyskich i boguszowskich policjantów. 35-latek oraz dwóch 46-latków trafiło dzisiaj do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Pierwszy z mężczyzn spędzi w więzieniu pięć miesięcy, drugi blisko rok, a trzeci osiem miesięcy. Wszyscy zostali skazani prawomocnymi wyrokami sądowymi za popełnione wcześniej przestępstwa.

Pierwszy z mężczyzn, który był poszukiwany, wpadł w ręce dzielnicowych pierwszego komisariatu w sobotę około godziny 13:00. Policjanci zatrzymali 35-latka na pl. Zamenhofa na Piaskowej Górze. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzycha mężczyzna ma spędzić 150 dni za kratami zakładu karnego w związku z wcześniejszym kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości. Skazany na drugą część weekendu trafił do policyjnej celi, a dzisiaj został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd następnie odwiedzi wyznaczony zakład karny na terenie kraju.
W niedzielny poranek – około godziny 9:00 – policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach udali się na ul. Witosa w tej miejscowości, gdzie w ich ręce w jednym z mieszkań wpadł 46-latek, który również był poszukiwany. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi potwierdzili, że boguszowianin powinien trafić na najbliższe 11 miesięcy i 6 dni do więziennej celi, gdyż również został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu oraz Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze za poruszanie się pojazdem bez uprawnień oraz pomimo sądowego zakazu w tym zakresie. I ten mężczyzna ostatnie godziny spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy. Dzisiaj przed południem odwiedził Areszt Śledczy w Świdnicy, a docelowo trafi do zakładu karnego.
Tego samego dnia około godziny 12:30, ci sami funkcjonariusze co poprzednio, w jednym z mieszkań w Grzędach zatrzymali 46-latka. Mężczyzna został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu również za złamanie sądowego zakazu poruszania się pojazdami. Tym samym mieszkaniec gminy Czarny Bór trafi teraz na osiem miesięcy za kraty więzienia. 46-latek noc spędził w policyjnej celi, a dzisiaj został odwieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Ostatecznie i on trafi do wyznaczonego zakładu karnego.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  PŁACILI FAŁSZYWYMI BANKNOTAMI

Share this content:

Opublikuj komentarz