Ładowanie
×

ZATRZYMANE ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

W środę wieczorem wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które posiadały przy sobie środki psychotropowe w postaci amfetaminy, czy też metamfetaminy lub środki odurzające w postaci marihuany. Za przestępstwa narkotykowe podejrzani mogą teraz trafić za karty więzienia na najbliższe trzy lata. Funkcjonariusze kolejny już raz narkotykom mówią stanowcze nie i przypominają, że prowadzą codzienne działania w celu zwalczania tego rodzaju przestępczości.

29 maja przed godziną 17:30 dzielnicowi drugiego komisariatu na jednej z ulic Sobięcina zauważyli znanego im osobiście mężczyznę i postanowili sprawdzić, czy nie posiada on narkotyków. Szybko potwierdziło się, że 32-latek miał zawiniątko z białym proszkiem. Test wykonany u technika kryminalistyki potwierdził, że były to środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Wałbrzyszanin jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania narkotyków.
Dwie godziny później policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy patrolowali dzielnicę Podgórze. To właśnie na jednej z ulic w tej części naszego miasta zatrzymali 31-latka. W tym przypadku okazało się, że mieszkaniec powiatu bolesławieckiego miał przy sobie zawiniątko, w którym znajdowały się te same narkotyki co posiadał jego poprzednik. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Następnego poranka usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych.
Praktycznie w tym samym czasie policjanci pionu prewencji drugiego komisariatu udali się do jednego z mieszkań na Nowe Miasto. Tam wylegitymowali 47-letnią mieszkankę Wałbrzycha. Podczas przeszukania pomieszczeń mundurowi znaleźli środki odurzające w postaci marihuany, a także środki psychotropowe w postaci amfetaminy i metamfetaminy. Kobieta w trakcie wykonywanych czynności procesowych ostatecznie również usłyszała zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Poważnie zdarzenie na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z Moniuszki.

Opublikuj komentarz