Ładowanie
×

PIĘCIU ZATRZYMANYCH POSZUKIWANYCH

Od środowego popołudnia w ręce wałbrzyskich policjantów wpadło łącznie pięciu poszukiwanych. Wszyscy zatrzymani mieli różne powody ukrywania się na naszym terenie przed wymiarem sprawiedliwości. Trzech z mężczyzn trafiło już do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Kolejnemu udało się „wykupić”, chociaż wcześniej, przez dłuższy czas, unikała zapłacenia grzywny za popełnione wykroczenie. Natomiast o losie piątego z mężczyzn dopiero za jakiś czas zadecyduje sąd, a był on obecnie poszukiwany przez Centralne Biuro Śledcze Policji do prowadzonego przez tę jednostkę postępowania karnego.

Pierwszy z poszukiwanych został zatrzymany w środę po godzinie 12:00 przez patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze podczas kontroli związanej z przekroczeniem przez mężczyznę dozwolonej przepisami prędkości na ul. Sikorskiego w Wałbrzychu ustalili, że 47-latek jest poszukiwany przez Centralne Biuro Śledcze Policji wydział w Łodzi do sprawy związanej z przestępstwami narkotykowymi. Wałbrzyszanin kolejne godziny spędził w policyjnej celi. Jeszcze tego samego dnia przyjechali po niego mundurowi z centralnej Polski, by wykonać z nim czynności procesowe do swojego postępowania.
Tego samego dnia około godziny 17:00 w ręce dzielnicowych pierwszego komisariatu w jednym z mieszkań przy ul. Wrocławskiej na Szczawienku wpadł natomiast 21-latek. Według policyjnych systemów mieszkaniec naszego miasta miał spędzić 90 dni w zakładzie karnym, gdyż został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za kradzieże. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a dzisiaj o poranku został przewieziona do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do wyznaczonego więzienia.
Trzeci z poszukiwanych został zatrzymany przez tych samych policjantów dwie godziny później w miejscu zamieszkania przy ul. Chodkiewicza na Starym Zdroju. W trakcie legitymowania potwierdziło się, że 59-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia w zakładzie karnym na najbliższe półtora roku za wcześniejsze naruszenie zakazu sądowego. Mężczyzna pierwszą część długiego weekendu spędził w policyjnej celi, a dzisiaj o poranku trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Późnej ostatecznie odwiedzi jedno z więzień na terenie naszego kraju.
W niedzielę przed południem policjanci prewencji drugiego komisariatu odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Świdnickiej na Podgórzu. Tam ukrywał się od pewnego czasu 39-latek. Mieszkaniec naszego miasta nie zapłacił zasądzonej grzywny, a został skazany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy za wcześniejsze kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Gdyby w momencie wykonywanych przez mundurowych czynności nie uiścił na wyznaczone konto pieniędzy w kwocie 1,5 tys. złotych, trafiłby zastępczo na 15 dni do aresztu. Udało mu się jednak „wykupić” i ostatecznie został zwolniony do miejsca zamieszkania.
Dzisiaj po godzinie 9:00 natomiast dzielnicowi pierwszego komisariatu udali się na ul. Kątową na Białym Kamieniu, gdzie w jednym z mieszkań zatrzymali poszukiwanego 71-latka. Mężczyzna ten został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za naruszenie sądowego zakazu. Wałbrzyszanin jeszcze dzisiaj trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd następnie przewieziony zostanie do więzienia, gdzie spędzi łącznie osiem miesięcy.
Codziennie przypominamy, że podstawy policyjnych poszukiwań są różne. Sądy i prokuratury poza listami gończymi wydają często zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Statystyki potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie, dlatego nie warto się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  OKRADŁ WSPÓŁLOKATORA Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO

Share this content:

Opublikuj komentarz