Ładowanie
×

TROJE ZŁODZIEI ODPOWIEDZIALNYCH ZA KRADZIEŻE

Kolejni złodzieje wpadli w ostatnich dniach w ręce wałbrzyskich policjantów. W miniony piątek dwóm wałbrzyszankom – matce i córce – funkcjonariusze kryminalni pierwszego komisariatu udowodnili dokonanie blisko dwa miesiące temu kradzieży sklepowej w markecie przy ul. Szczawieńskiej w Szczawnie-Zdroju. Wczoraj natomiast mundurowi z drugiego komisariatu postawili zarzut włamania i kradzieży ze sklepu w galerii handlowej na Sobięcinie konsoli do gier.

W piątek przed południem policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, realizując zebrane w sprawie informacje, na terenie Szczawna-Zdroju zatrzymali 46-latkę oraz jej 25-letnią córkę, które odpowiedzialne były za kradzież marketową z 2 kwietnia tego roku. Funkcjonariusze w toku wykonanych czynności procesowych z zatrzymanymi kobietami udowodnili im, że ze sklepu przy ul. Szczawieńskiej w Szczawnie-Zdroju obie wałbrzyszanki, wychodząc z wózkiem przez kasy samoobsługowe, wyniosły różnego rodzaju artykuły chemiczne, przemysłowe, spożywcze oraz pościel, o łącznej wartości ponad 1,2 tysiąca złotych, nie płacąc za zakupy. Kobiety przyznały się do popełnionego przestępstwa i złożyły wyjaśnienia. Teraz obu im grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Wczoraj około godziny 13:20 funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu od pracowników ochrony placówki handlowej przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu otrzymali zgłoszenie o kolejnym przestępcy, którzy tym razem – po wyłamaniu zabezpieczeń – wykradł z jednego ze sklepów konsolę do gier, powodując starty w kwocie blisko 500 złotych. Ostatecznie towar został odzyskany, a podejrzany – 17-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego – za kradzież z włamaniem może teraz trafić za katy więzienia na 10 lat.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  MYŚLAŁA, ŻE POMAGA BRATU.... PIENIĄDZE PRZEKAZAŁA OSZUSTOWI

Opublikuj komentarz