Ładowanie
×

POLICJANCI KONTROLUJĄ AUTOKARY

Najbliższe tygodnie to czas wyjazdu dzieci i młodzieży na wycieczki szkolne, ale także na zielone szkoły. Zadbajmy więc o to, aby korzystać z w pełni sprawnych i bezpiecznych środków transportu. Przypominamy, że wałbrzyscy policjanci cały czas przeprowadzają kontrole autokarów i kierowców. Potrzebę takiej kontroli może zgłosić każdy. W czasie przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze wykonają również badanie stanu trzeźwości kierowców oraz ustalą, czy prowadzący tego typu pojazdy mają wymagane uprawnienia do jazdy nimi.

Organizatorzy wycieczek i wyjazdów dla dzieci oraz młodzieży dbają o ich bezpieczeństwo i zgłaszają potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Wałbrzyscy policjanci systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę. Policjanci będą wnikliwie kontrolować stan techniczny pojazdów, zwracając uwagę na sprawne ogumienie, hamulce oraz oświetlenie.
Pamiętajmy, że kontrolę taką może zgłosić każdy, czy to rodzic czy opiekun wycieczki – najlepiej kilka dni wcześniej. Wystarczy zadzwonić do policjantów z konkretnej jednostki Policji.
Z uwagi na to, iż wyjazdy na wycieczki często są organizowane w tych samych godzinach porannych z różnych miejsc naszego miasta i powiatu wałbrzyskiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu nie prowadzą stałego punktu kontroli autokarów.
Zgłoszenie w tym zakresie można wykonać osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu ul. Mazowiecka 2, pisemnie lub telefonicznie – dzwoniąc w godz. 7.30-15.30 do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu pod numerem telefonu 47 87 514 20 lub do oficera dyżurnego wałbrzyskiej komendy 47 87 513 60.
Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wtedy mamy większą szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Źródło i fot.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  Złapany przy 106km/h w mieście

Share this content:

Opublikuj komentarz