Ładowanie
×

NIETRZEŹWY ROWERZYSTA 2,5 TYSIĄCA MANDATU

Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach 16 maja wieczorem na terenie tej gminy wyeliminowali z ruchu kolejnego „pasjonata” jednośladów, który jechał rowerem w stanie nietrzeźwości, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę „na podwójnym gazie” – także dla rowerzystów.

16 maja około godziny 18:00 boguszowscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej sprawcę wykroczenia, 48-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który kierował rowerem na ul. Dworcowej w Boguszowie-Gorcach w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało dokładnie 1,55 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Ostatecznie 48-latek ukarany został mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do miejsca zamieszkania nie pojechał już jednośladem.
Przypominamy, że nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną, która teraz wynosi – w przypadku wyniku badania do 0,5 promila alkoholu w organizmie – tysiąc złotych, a powyżej 0,5 promila – 2,5 tysiąca złotych.
Sprawcy tych poważnych wykroczeń drogowych muszą jednak liczyć się z tym, że mundurowi skierują sprawę do sądu, a wtedy kara finansowa może być dużo wyższa, a sąd dodatkowo orzec zakaz kierowania tym środkiem transportu na wiele miesięcy.
Kolejny raz przypominamy również najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę – spożywałem alkohol, nie jadę!

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  TRZECH ZATRZYMANYCH

Opublikuj komentarz