Ładowanie
×

Takie będą Dni Wałbrzycha!

Myslovitz, Tymek, Michał Szczygieł i GrubSon na Dniach Wałbrzycha. Święto miasta już 25 i 26 maja.

Dwa dni koncertów, pokazów i długiej listy dodatkowych atrakcji, ale także świętowanie 10-lecia turystycznego udostępnienia Starej Kopalni w Wałbrzychu – to plan na weekend 25 i 26 maja w Wałbrzychu. Na scenie poza gwiazdami pojawią się wałbrzyscy muzycy, wschodzące talenty z Aglomeracji Wałbrzyskiej czy Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Wstęp jest bezpłatny.

Program majowego święta Wałbrzycha to propozycje, w których każdy znajdzie coś dla siebie. W sobotę w programie finał konkursu „Wałbrzych ma Talent”.
– Do rywalizacji zgłosiło się blisko sześćdziesięciu młodych artystów z Aglomeracji Wałbrzyskiej. W finale zobaczymy dwudziestu jeden wykonawców. To właśnie w czasie Dni Wałbrzycha poznamy zwycięzcę zabawy – mówi Joanna Kakuba ze Starej Kopalni.
Gwiazdami pierwszego dnia Dni Wałbrzycha będą Tymek i Myslotivz. Płyty i utwory Tymka wielokrotnie uzyskiwały status platynowych i diamentowych. Jego utwór „Język ciała” wykonany wspólnie z Big Scythe ma na YouTubie ponad 180 milionów wyświetleń! Myslovitz to jeden z najważniejszych zespołów w Polsce ostatnich trzydziestu lat.
W niedzielę na scenie usłyszymy między innymi artystów związanych z naszym regionem. Zagrają grupy 77razy oraz Silver Heads 18. Na dużej scenie zaprezentują się także uczestnicy Wałbrzyskiej Szkoły Talentów oraz Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Gwiazdami drugiego dnia Dni Wałbrzycha będą Michał Szczygieł i GrubSon. Michał Szczygieł to finalista programu „The Voice of Poland”, któremu popularność przyniosły przeboje „Nic tu po mnie”, „Spontan” czy „Adrenalina”. GrubSon to producent, raper i wokalista. Na swoim koncie ma zarówno złote, jak i platynowe płyty.

Dni Wałbrzycha to także wesołe miasteczko, które pojawi się na terenie Starej Kopalni i różnego rodzaju stoiska, nie tylko z gastronomią. Święto miasta to również okazja do świętowania 10-lecia udostępnienia Starej Kopalni dla turystów.
– Podczas Dni Wałbrzycha zapraszamy również do wspólnego świętowania 10-lecia Starej Kopalni w Wałbrzychu. Podczas tego weekendu dla wszystkich będą bilety ulgowe, jak również zapraszamy na skosztowanie urodzinowego tortu Basia – zachęca Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni.
Dni Wałbrzycha zaplanowano 25 i 26 maja. Wstęp na koncerty w ramach święta miasta jest bezpłatny. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.starakopalnia.pl.

Źródło i fot. Stara Kopalnia

Share this content:

  „CZYSTY I ZIELONY WAŁBRZYCH” i WAŁBRZYSCY POLICJANCI

Opublikuj komentarz