Ładowanie
×

Pomóżmy Bartkowi wrócić do zdrowia!

*Pomóżmy Bartkowi wrócić do zdrowia!** – apel przyjaciół o wsparcie 

Droga Społeczności…

Drodzy Przyjaciele…

Nasz przyjaciel Bartek, który zawsze był wzorem zdrowego trybu życia jako trener sportowy i biegacz, potrzebuje naszej pomocy. Końcem kwietnia, podczas wakacji w Turcji, po dwóch dniach pobytu Bartek doznał poważnego zawału serca. Po akcji reanimacyjnej trafił do tureckiego szpitala, gdzie został podłączony do respiratora i wprowadzony w śpiączkę. Zostały założone stenty oraz przeprowadzone badania.

Transport do Polski trwał dwa tygodnie. Został przetransportowany Air Ambulancem – transport ten przebiegł bez komplikacji. Przez cały ten czas Bartek był nieprzytomny. Nie było z nim żadnego kontaktu. Cale koszta jego pobytu w zagranicznym szpitalu, opieka leczenia oraz ściągnięcie go do kraju pokryło ubezpieczenie, które jadnak działa tylko do granic naszego kraju. Obecnie Bartek znajduje się pod najlepszą opieką w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, jednak doszło do niedotlenienia mózgu. Choć od kilku dni oddycha samodzielnie, lekarze zdiagnozowali encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną i określają jego stan jako wegetatywny. Dodatkowo Bartek podczas intubacji , która miała miejsce jeszcze w Turcji złapał bardzo niebezpieczną bakterię OXA 48 New Dheli, która w najgorszym wypadku prowadzi do Sepsy. Informację jakie dostaliśmy od lekarzy nie są optymistyczne. Ciężko słyszeć słowa : „proszę przygotować się na najgorsze” lub „taki stan może zostać już na zawsze”…

Bartek na dzień dzisiejszy jest przytomny, jednak nieświadomy, zaczyna poruszać głową i wodzić oczami, ale jego ciało nadal pozostaje nieruchome. Takie małe postępy z jego strony dają nam nadzieję, że Bartek z tego wyjdzie. Że jego organizm jest na tyle silny, że będzie umiał poradzić sobie z jego obecnym stanem. Aby mógł wrócić do pełni zdrowia, potrzebna jest kosztowna rehabilitacja w specjalistycznym ośrodku.

  Rekonstrukcja historycznej kraty na Zamku Książ

Prosimy o wsparcie finansowe, które pozwoli Bartkowi poddać się tej rehabilitacji. Rodziny Bartka nie stać na ten ośrodek koszta są ogromne . Miesięczny koszt wynosi ponad 30 tys zł. Jednak jest to najlepszy ośrodek rehabilitacyjny z najlepszymi specjalistami w Polsce, którzy potrafią zdziałać cuda. Każda złotówka przybliża go do powrotu do rodziny, przyjaciół i normalnego życia. Razem możemy pomóc Bartkowi odzyskać to, co z taką pasją budował przez całe życie.

 

Dziękujemy za każdą pomoc i wsparcie!

Z całego serca,

Rodzina i Przyjaciele Bartka

link do zbiórki
https://pomagam.pl/e7m97t?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR05ds7QttgDRjWbh3khxJfQ9zPO5zDZIUV1kElXHGA7Y438t0MlCaiAB8s_aem_AaAHeDdeIOxZ32GhXd3QsBcM2z80PAK1NI8C1bQC7JzzBivfdjd1fJ1iyR18QD4ii6K_kzXdoGgNR3T-R4up_TpY

Share this content:

Opublikuj komentarz