Ładowanie
×

Program “Umiem pływać”

Gmina Miasto Boguszów-Gorce kolejny raz przystąpiła do udziału w projekcie „UMIEM PŁYWAĆ”, realizowanym przez Dolnośląską Federację Sportu, współfinansowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego przy wsparciu Jednostek Samorządu Terytorialnego.

W okresie od marca do czerwca 2024 r. 45 uczniów z klas I – III ze szkół podstawowych weźmie udział w bezpłatnych pozalekcyjnych zajęciach z zakresu nauki pływania na basenie w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Aqua Zdrój w Wałbrzychu.
Całość projektu to 20 godzin lekcyjnych na basenie pod okiem instruktora.
Głównym celem programu jest nabycie podstawowych umiejętności pływackich, profilaktyka wad postawy oraz możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Program zakłada systematyczny udział dzieci w zajęciach pozalekcyjnych co wpłynie także na zachęcenie do regularnego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Pływanie postrzegane jest jako sport najbardziej wszechstronny i bezpieczny, doskonale wpływający na sprawność wszystkich układów anatomicznych człowieka oraz przyczynia się do podnoszenia ogólnej wydolności organizmu. Mali pływacy mają lepszą koordynację ruchową, są bardziej sprawni, wykazują większą odwagą od niepływających rówieśników. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.

Źródło i fot. Boguszów-Gorce

Share this content:

  Siatkarki zapraszają na mecz

Opublikuj komentarz