Ładowanie
×

WPADŁO DWÓCH KIERUJĄCYCH POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali dwie osoby, które na terenie naszego miasta poruszały się pojazdami na „podwójnym gazie”. W ręce mundurowych wpadł mężczyzna jadący samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Nietrzeźwy rowerzysta był natomiast kontrolowany po godzinie drugiej w nocy, gdy jechał jednośladem mając 0,3 promila alkoholu w organizmie. Jako policjanci po raz kolejny mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach.

W czwartek chwilę po godzinie 18:00 funkcjonariusze z wałbrzyskiej drogówki patrolowali rejon ul. Palisadowej w dzielnicy Podzamcze, gdzie ich uwagę wzbudził kierujący jadący niepewnie samochodem osobowym. Zatrzymany do kontroli drogowej 53-letni mieszkaniec naszego miasta niestety był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie 0,25 promila alkoholu, dlatego utracił on w momencie wykonywanych przez mundurowych czynności prawo jazdy.
Drugi z kierujących – jadący rowerem – trafił w ręce policjantów Komisariatu Policji II w Wałbrzychu na ul. Batorego dzisiaj po godzinie drugiej w nocy. 41-letni wałbrzyszanin miał w wydychanym powietrzu 0,3 promila alkoholu jadąc po drodze publicznej. Mężczyzna za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym ostatecznie otrzymał mandat karny w wysokości tysiąca złotych i do domu wrócił pieszo.
Okazuje się, że pomimo ciągłych apeli policjantów, kierujący wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Takie zachowania obligują policjantów do prowadzenia wzmożonych działań w celu wyeliminowania nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w ten sposób stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.
Apelujemy po raz kolejny. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

  67-latek odpowie za serię kradzieży sklepowych

Share this content:

Opublikuj komentarz