Ładowanie
×

Strażak i Policjanci wygrali mistrzostwa!

W miniony piątek na terenie kompleksu Hotel & Restauracja Maria w Wałbrzychu zorganizowane zostały II Mistrzostwa Wałbrzycha Służb Mundurowych w Bilardzie. Do turnieju, który honorowym patronatem objęli Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej i Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu podinsp. Krzysztof Lewandowski, zgłosiło się 28 zawodników i zawodniczek. W zawodach wystartowali między innymi funkcjonariusze wałbrzyskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej. Podczas całego dnia sportowej rywalizacji oglądaliśmy wiele zaciętych pojedynków do ostatnich bil. W meczu finałowym, strażak Marcin Korus zdecydowanie pokonał ubiegłorocznego zwycięzce policjanta ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy Leszka Szubickiego 4-1.

Tuż przed turniejem przeprowadzone zostało losowanie. Każdy z zawodników miał do rozegranie przynajmniej dwa mecze na zasadach 2ko. Pomimo amatorskiego charakteru rozgrywek zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom sportowy.
Najwięcej emocji przyniósł pojedynek ćwierćfinałowy pomiędzy policjantem Pawłem Głębockim z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, a późniejszym zwycięzcą Marcinem Korusem z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu. Walka toczyła się do ostatnich bil i zakończyła się wynikiem 3:2
Nagrodę w kategorii kobiet zdobyła Nikola Foryś z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.
Najlepszą czwórkę zawodów stanowili podobnie jak rok temu: Marcin Korus, Maksymilian Łatka, Leszek Szubicki i Janusz Kowalski, którzy zmierzyli się w meczach półfinałowych. Zwycięsko z tych pojedynków wyszli Marcin Korus i Leszek Szubicki.
Mecze półfinałowe:
Marcin Korus – Maksymilian Łatka 3-1
Janusz Kowalski – Leszek Szubicki 0-3
Wielki finał był w przeciwieństwie do poprzedniego roku jednostronny, zakończony zwycięstwem Marcina Korusa. W meczu o trzecie miejsce Janusz Kowalski zrewanżował się za porażkę w I Mistrzostwach wygrywając z Maksymilianem Łatką wynikiem 3:1.
Mecz o 3 miejsce:
Janusz Kowalski – Maksymilian Łatka 3-1
Finał:
Marcin Korus – Leszek Szubicki 4-1
Oprócz wymiaru sportowego zawody miały na celu integrację wszelkiego rodzaju służb z regionu wałbrzyskiego. To niewątpliwie się udało, a turniej przebiegał się w bardzo dobrej atmosferze mimo zaciętej rywalizacji sportowej.
Należy podkreślić, iż impreza takiej rangi mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Terenowego NSZZP Policjantów w Wałbrzychu. Sponsorami turnieju były także firmy: Hotel & Restauracja Maria, Zimny, MOSiR Szczawno-Zdrój, Powi Trans, Maxpol, Decathlon, Area, Gryf, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauki o Zdrowi z filią w Szczawnie-Zdroju, Michał Łukasin Usługi Ogólnobudowlane.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

  NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Share this content:

Opublikuj komentarz