Ładowanie
×

ZMIENIŁ CENY W SKLEPIE

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali 32-latka, który zmienił cenę na wiertarce, zaniżając jej wartości o blisko 840 zł. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 8 lat pozbawiania wolności.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że zmiana samowolnie ceny, czy to „przemetkowanie” towaru, czy dorzucenie do woreczka kilku cukierków tuż po wcześniejszym zważeniu go, to zwykłe przestępstwo. Wałbrzyscy policjanci co jakiś czas przyjmują zgłoszenia dotyczące zmian cen na towarach. Kolejne tego typu zdarzenie miało miejsce w sobotę na terenie marketu budowlanego w dzielnicy Paskowa Góra
27 kwietnia, około godziny 18:30 funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zostali wezwani do interwencji wobec klienta jednego z wałbrzyskich sklepów przy ul. Długiej, który postanowił sam ustalić ceny na produktach. Jak się okazało, mężczyzna wykorzystując nieuwagę pracowników sklepu, zdjął metkę z klucza nasadowego i umieścił ją na wiertarce. Działając w ten sposób, 32-latek zaniżył cenę towaru. Cena wiertarki wartej prawie 850 złotych zmieniła na 10 złotych. Następnie z tak oznaczonym towarem podszedł do kas. Pracownik sklepu zorientował się, że metka umieszczona na towarze dotyczy innego asortymentu i o fakcie tym natychmiast powiadomił policję.
32-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, przybyłym na miejsce mundurowym od razu przyznał się do zmiany ceny w sklepie. Usłyszał już zarzut oszustwa, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Przypominamy, że zamiana ceny to przestępstwo, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Butelką wódki w zaparkowany samochód

Opublikuj komentarz