Ładowanie
×

DWÓCH KIERUJĄCYCH POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Pijany rowerzysta największe zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego. W ostatnich dniach wałbrzyscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę i kierującego pojazdem osobowym, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Mówiąc „nietrzeźwy kierowca” zazwyczaj mamy na myśli nietrzeźwego kierującego „za kierownicą samochodu”, tymczasem okazuje się, że sporą grupę nietrzeźwych stanowią kierujący pojazdami innymi niż mechaniczne – rowerami. Niestety mimo ciągłych apeli nie brakuje nieodpowiedzialnych kierujących, którzy po spożyciu alkoholu ruszają w drogę samochodem czy rowerem. W miniony weekend policjanci zatrzymali rowerzystę i kierującego pojazdem osobowym, którzy byli pod wpływem alkoholu.
W miniony piątek – kilka minut przed godziną 19:00 – dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu na ul. Kresowej zatrzymali do kontroli kierującego rowerem 40-latka. Podczas kontroli od mieszkańca naszego miasta była wyczuwalna woń alkoholu. Po przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się, że mężczyzna wsiadał na rower mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do domu wrócił pieszo.
W niedziele przed godziną 10:00 funkcjonariusze z ogniwa wywiadowczego na ul. Przemysłowej w Wałbrzychu zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna prowadził samochód osobowy mając w swoim organizmie 0,56 promila alkoholu. Za popełniony czyn sprawca przestępstwa drogowego odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści, a także użytkownicy hulajnóg w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych.
Policjanci kolejny raz mówimy stanowcze NIE takiemu zachowaniu na drogach.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

  POLICJANCI APELUJĄ! UWAŻAJMY NA SYLWESTROWE OFERTY

Share this content:

Opublikuj komentarz