Ładowanie
×

Dzieje się w szkole w Walimiu

Prócz oczywistych zajęć szkolnych i lekcji w Publicznej Szkole Podstawowej w Walimiu sporo się dzieje. 11 marca 30 uczniów z klas 4-6 odwiedziło Bielawę, by obejrzeć spektakl „Chłopcy z Placu Broni” w wykonaniu Teatru Nowoczesnego w Krakowie, na podstawie powieści Ferenca Molnara.

Stylowe kostiumy, realistyczna scenografia oraz doskonała gra aktorska pozwoliły widzom przenieść się do Budapesztu końca XIX wieku, w którym toczyła się walka o „małą Ojczyznę” czyli Plac Broni pomiędzy chłopcami dowodzonymi przez Bokę, a Czerwonymi Koszulami.
Kluczowym wątkiem była bohaterska postawa Erno Nemeczka – małego szeregowca.
(relacja i zdjęcia ze spektaklu: Anna Soćko)
Natomiast uczniowie klasy V realizują „Program Domowych Detektywów – Jaś i Małgosia na tropie”.
Jest to program profilaktyczny skoncentrowany na problematyce picia alkoholu.
Uczniowie wybrali spośród siebie czterech liderów, którzy prowadzą ze swoimi drużynami zajęcia „Tu i Teraz” podczas godzin wychowawczych.
Najważniejszym elementem tego programu są Domowe Drużyny Detektywów, gdzie dzieci wraz z rodzicami rozwiązują w domu zadania oraz wypełniają karty wyników, które wrzucają w szkole do specjalnego pudełka.
Program Domowych Detektywów utrzymany jest w konwencji nauki poprzez zabawę, dlatego autorzy programu posługują się dowcipnymi historyjkami komiksowymi, wykorzystują elementy gier i stwarzają warunki, aby dzieci i rodzice mogli bawić się wspólnie.
W ramach promocji zdrowia 19 marca odbyło się spotkanie z ultramaratończykiem Łukaszem Wawrzyniakiem, rodowitym Walimiakiem.
Sportowiec w bardzo interesujący sposób przedstawił swoją drogę od zwykłego, jak sam określił, „chłopaka ze wsi” do spełnionego człowieka pełnego pasji.
W ramach realizacji projektu Fundacji „Veritas” Pan Łukasz zaproponował naszym uczniom udział w darmowych treningach biegowych, które będą odbywać się w naszej szkole raz w tygodniu.
Dziękujemy za inspirującą i motywującą prelekcję oraz możliwość podjęcia współpracy. – komentują organizatorzy.

Źródło i fot. walim.pl

(relacja i zdjęcia: Maria Mleczek)

 

Share this content:

  Spotkanie Wigilijne w Walimiu

Opublikuj komentarz