Ładowanie
×

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY Z WAŁBRZYSKIMI POLICJANTAMI

Pierwszy dzień wiosny nazywany przez dzieci i młodzież „Dniem wagarowicza”, to ulubiony dzień w roku szkolnym. Co można robić tego dnia? Jakie są alternatywy dla pójścia na “wagary” – tym razem jedną z nich były Dni Otwarte na Komisariacie Policji I w Wałbrzychu W trakcie zwiedzania jednostki przedszkolaki i uczniowie zapoznali się ze specyfiką zawodu policjanta oraz mieli okazje zobaczyć miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla postronnych osób.

21 marca – w tym dniu część dzieci postanawia zrobić sobie tzw. wagary — czyli dzień wolny od zajęć. Jednak, aby zapobiec takim zachowaniom, organizowane są różne atrakcje dla dzieci. Tym razem wałbrzyscy policjanci zaprosili dzieci i młodzież z miejscowych przedszkoli i szkół podstawowych oraz średnich na teren Komisariatu Policji I w Wałbrzychu.

W trakcie spotkania najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i powiatu zostali zapoznani ze specyfiką zawodu policjanta, poznając strukturę organizacyjną jednostki. Zwiedzający z zachwytem oglądali budynek oraz wyposażenie pomieszczeń. Dowidzieli się w jakiś sposób policjanci przygotowują się do codziennej służby i zapoznali się z wykorzystywanym przez funkcjonariuszy sprzętem. Mundurowi opowiadali dzieciom o swojej pracy, zaprezentowali stanowiska pracy, omówili do czego służą poszczególne urządzenia oraz opowiedzieli, jak ważne są ich zadania. Policjanci zaprezentowali również radiowozy i motocykle, policyjną strzelnicę oraz pomieszczenie dla osób zatrzymanych.
Dodatkowo stróże prawa przekazali młodym ludziom ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Mundurowi przypomnieli uczniom, jak należy prawidłowo zachowywać się na drodze, po co nosimy odblaski, a także dlaczego w samochodzie zdejmujemy plecak i jak należy prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa.
Z uczniami klas średnich funkcjonariusze rozmawiali również o tym, kto może zostać policjantem. W przystępny sposób omówili zasady naboru do służby w Policji. Przedstawili wymogi formalne oraz szczegółowo omówili procedurę kwalifikacyjną, która składa się z kilku etapów, w tym badań psychologicznych, testu wiedzy, testu sprawności fizycznej i szczegółowych badań lekarskich.

Źródło i fot.
Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

  Miasteczko WOŚP opanuje Starą Kopalnię

Share this content:

Opublikuj komentarz