Ładowanie
×

Powitajcie wiosnę na tarasach Książa – ZOBACZ ZDJĘCIA

Ponad 25 tysięcy cebul kwiatowych posadzono w historycznych ogrodach tarasowych Zamku Książ w Wałbrzychu. Gdy tylko wiosenne słońce zabawi u nas trochę dłużej, zakwitną narcyzy, wielokolorowe tulipany i hiacynty. Od przyszłego piątku (29 marca) tarasy zostaną udostępnione turystom po przerwie związanej z wiosennymi porządkami.

Pracownicy Działu Rozwoju i Zieleni w październiku ubiegłego roku posadzili dziesiątki tysięcy cebul kwiatowych. W najbliższych tygodniach rozkwitną dziesiątkami tysięcy tulipanów (odmiany: Rolando, Jaap Groot, City of Vancouver i Orange Juice) i innych roślin wczesnowiosennych. Są to chociażby narcyzy odmian Sailboat Lemon i Flower Record oraz hiacynty odmiany Carnegie. W donicach na tarasach i przedzamczu posadzono także tysiące stokrotek w trzech kolorach (biały, różowy i ciemnoróżowy). Kwiecień to czas kiedy można już podziwiać efekty jesienno-zimowych prac porządkowych zamkowych ogrodników.
-Wczesnowiosenne prace porządkowe na tarasach to oprócz sadzenia roślin i usuwania resztek ubiegłorocznych liści, także pielęgnacja krzewów i drzew. To bardzo ważne, aby zakończyć ją do 1 marca, bo właśnie wtedy rozpoczyna się okres lęgowy ptaków – wyjaśnia kierownik książańskiej zieleni, Kamil Cieliński.
Książańskie tarasy w pełnej glorii i rozkwicie z tryskającą z fontann wodą, zobaczymy już podczas XXXIII Festiwalu Kwiatów i Sztuki, który w tym roku odbędzie się w dniach 1– 5 maja, a którego tematem przewodnim będzie Wspólny Dom – Europa.
Źródło i fot. Zamek Książ

 

 

 

 

 

Share this content:

  Nowy budynek dla wałbrzyskiej filii Uniwersytetu Medycznego

Opublikuj komentarz