Ładowanie
×

Dwóch poszukiwanych trafi ostatecznie do więzienia

W ręce policjantów z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego od wczorajszego wieczora wpadło kolejnych trzech poszukiwanych mężczyzn. Dwóch z nich trafi niebawem za popełnione wcześniej przestępstwa za kraty więzienia, gdzie obaj 37-latkowie spędzą kolejno rok i dwa miesiące oraz dziesięć miesięcy. Innemu z zatrzymanych – 60-latkowi – udało się „wykupić” i po opłaceniu zasądzonej przez sąd grzywny został zwolniony.

Policjanci cały czas nie zwalniają tempa w walce z osobami, które próbują uniknąć odpowiedzialności za popełnienie czynów zabronionych przez prawo i od wczorajszego wieczora zatrzymali już trzy osoby poszukiwane, które z różnych powodów ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości.
W środę po godzinie 17:00 dzielnicowi Komisariatu Policji II w Wałbrzychu udali się na ul. Hirszfelda na Piaskową Górę, gdzie wg ich informacji w jednym z mieszkań w tej dzielnicy miała ukrywać się osoba poszukiwana listem gończym. Na miejscu mundurowi szybko odnaleźli wytypowanego mężczyznę, który próbował się ukryć na balkonie pod kołdrą. Podczas czynności potwierdziło się, 37-latek na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Wałbrzychu powinien trafić za kraty więzienia na rok i dwa miesiące dni za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Wałbrzyszanin noc spędził w policyjnej celi, a dzisiaj o poranku został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi później do wyznaczonego zakładu karnego na terenie kraju.
Dwie godziny później dzielnicowi pierwszego komisariatu odwiedzili natomiast jeden z budynków na Białym Kamieniu. To właśnie przy ul. Ludowej zatrzymali 60-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu miał zapłacić 980 złotych grzywny za wcześniejsze uporczywe nękanie innej osoby. Po szybkim wpłaceniu wymaganej kwoty, wałbrzyszanin został ostateczni przez mundurowych zwolniony do miejsca zamieszkania. Gdyby jednak tego nie zrobił w momencie wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności trafiłby na 49 dni do zakładu karnego.
Ostatni z poszukiwanych wpadł w ręce policjantów Posterunku Policji w Mieroszowie dzisiaj o poranku. Funkcjonariusze tuż po godzinie 6:00 udali się do jednego z mieszkań przy ul. Żeromskiego w Boguszowie-Gorcach. 43-latek został skazany na karę więzienia przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za kradzieże. Mundurowi po wykonanych czynnościach przewieźli mężczyznę do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do wyznaczonego zakładu karnego, gdzie spędzi dziesięć miesięcy.
Przypominamy, że podstawy policyjnych poszukiwań są różne. Sądy i prokuratury poza listami gończymi wydają często zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Statystyki potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie, dlatego nie warto się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  MIAŁ WYDANY SĄDOWY ZAKAZ

Share this content:

Opublikuj komentarz