Ładowanie
×

Oddadzą krew w Walentynki

Już w środę – 14 lutego – funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, wspólnie ze strażakami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu, podzielą się najcenniejszym darem życia – własna krwią. Zapraszamy wszystkich do honorowego oddania krwi dla potrzebujących, rannych i chorych! Pamiętajmy, że jest ona bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie. To jednak nie wszystko. W ten dzień zapraszamy również do Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, gdzie będzie można z bliska przyjrzeć się naszej pracy i porozmawiać z funkcjonariuszami. Mundurowi pojawią się również na licznych imprezach organizowanych dla mieszkańców w związku z walentynkami.

Już w najbliższą środę w godzinach od 8.00 do 13.00 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu mundurowi i pracownicy cywilni z wałbrzyskiej komendy wspólnie ze strażakami honorowo oddadzą krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu. Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajny płyn trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.
W tym dniu będzie można również odwiedzić Komisariat Policji I w Wałbrzychu i poznać pracę funkcjonariuszy różnych wydziałów, a także dowiedzieć się co należy zrobić, by móc wstąpić w szeregi Policji. Osoby które zdecydują się w ten dzień przyjść na pierwszy komisariat zobaczą pomieszczenia, w których na co dzień pracują policjanci, w tym z bliska sprzęt służbowy i radiowozy.
Mundurowi z drugiego komisariatu pojawią natomiast się na wspólnej zabawie z mieszkańcami, która odbywać się będzie na wałbrzyskim rynku. Towarzyszyć im będzie najlepszy przyjaciel dzieci Komisarz Lew. Również funkcjonariusze z Komisariat w Boguszowie- Gorcach w ten dzień odwiedzą bibliotekę w Czarnym Borze, gdzie będą wspólnie z dziećmi wykonywać mydlane serduszka. Mundurowi pojawią się również na imprezach walentynkowych w Centrum Kultury w Mieroszowie oraz w Centrum WITOLD w Boguszowskie-Gorcach, podczas których porozmawiają z ich uczestnikami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym pod hasłem “Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

  Zebranie Górniczych Stowarzyszeń w Wałbrzychu

Share this content:

Opublikuj komentarz