Ładowanie
×

Trzech zatrzymanych poszukiwanych

Wczorajsze popołudnie to kolejnych trzech zatrzymanych przez policjantów z Wałbrzycha i Boguszowa-Gorc poszukiwanych. Dwóch mężczyzn ma do odsiadki kary więzienia zasądzone przez sąd za popełnione wcześniej przestępstwa. Trzeci z nich natomiast od dłuższego czasu unikał stawienia się przed prokuraturą do prowadzonego przez ten organ postępowania karnego.

W poniedziałek tuż po godzinie 15:00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach udali się na ul. Strażacką w tej miejscowości na interwencję domową. Efektem podjętych czynności było zatrzymanie 53-latka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze ośmiu miesięcy za wcześniejsze kradzieże. Mężczyzna noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań, a dzisiaj trafi do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd ostatecznie zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie kraju.
Praktycznie w tym samym czasie w ręce dzielnicowych drugiego komisariatu na ulicy ul. 11 listopada na Starym Zdroju wpadł 26-latek. W trakcie wykonywanych czynności potwierdziło się, że mężczyzna była poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu celem ustalenia miejsca obecnego pobytu. A chodziło o aktualnie prowadzone przez tą jednostkę postępowanie karne związane z podrabianiem dokumentów, a także próbą zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej. Po wykonanych czynnościach wałbrzyszanin został zwolniony.
Nie minęło pół godziny, a policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy udali się natomiast na ul. Armii Krajowej na Starym Zdroju. To właśnie tam zatrzymali poszukiwanego 25-latka, który wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu miał do odsiadki w więzieniu miesiąc za przestępstwo narkotykowe. Mężczyzna na noc osadzony został w celi w wałbrzyskiej komendzie. Dzisiaj trafi do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie ostatecznie przewieziony do więzienia.
Przypominamy, że każdy kto powinien odbywać karę pozbawienia wolności, czy też karę zastępczą aresztu za popełnione przestępstwo lub wykroczenie, ale ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, musi się liczyć z zatrzymaniem.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  29-LATEK BYŁ POSZUKIWANY ZA NIEALIMENTACJĘ

Share this content:

Opublikuj komentarz