Ładowanie
×

Szkolenia dla pracowników wałbrzyskiego urzędu

W czwartkowe przedpołudnie policjant prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadził trzecie już w tym roku szkolenie, a drugie przeznaczone dla pracowników Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, podczas którego omówił jak zachować się w przypadku ataku terrorystycznego. Jak przy każdym takim spotkaniu, funkcjonariusz przypomniał szczegółowo zasadę „4U”, czyli uważaj, uciekaj, ukryj się, udaremnij atak”.

Sierż szt. Aleksander Karkosz w ostatnich tygodniach przeprowadził już trzy tego typu szkolenia. W styczniu z tą tematyką zapoznał pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz część urzędników z Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Tym razem dzisiaj pora przyszła na kolejną grupę pracowników naszej gminy.
Policjant z trzecią już grupą osób omówił jak zachować się w przypadku wystąpienia ataku terrorystycznego, w tym co zrobić, kiedy do budynku wtargnie napastnik z bronią w ręku, czy też innym niebezpiecznym narzędziem lub też na terenie obiektu znajdzie się pakunek przypominający ładunek wybuchowy. Zaprezentował zasady z kampanii „4U – uważaj, uciekaj, ukryj się, udaremnij atak”.
Już niebawem, bo 15 lutego, z tego samego zakresu przeszkoleni zostaną funkcjonariusze Straży Miejskiej w Wałbrzychu.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  E-PSZOK nowa karta użytkownika

Opublikuj komentarz